10-roční chlapci sa rozhodli spraviť dobrý skutok: Zamestnancom nemocníc odhrabali z ich áut sneh!

Dvaja 10-roční chlapci z amerického Connecticutu, Abbey Meeker a Christian Stone sa rozhodli spraviť dobrý skutok. Strávili hodiny a hodiny odhŕňaním snehu z desiatok vozidiel na parkovisku nemocnice. 

„Lekári a sestričky si zaslúžia pomoc. Dlho pracujú a starajú sa o cudzích ľudí, no majú aj svoje rodiny a chcú sa čo najrýchlejšie dostať domov. Tak sme si povedali, že im to trochu uľahčíme – odhrabaním snehu z áut,“ povedal jeden z chlapcov.

Christianova matka povedala, že jej syn za ňou prišiel s nápadom pomôcť nemocničným pracovníkom a dodala, že na neho bola veľmi hrdá.

„Povedal, že chce urobiť niečo, aby pomohol nemocničným pracovníkom, pretože tvrdo pracujú a zaslúžia si to. Vždy to bolo dieťa s dobrým srdcom a naozaj chcel niečo zmeniť a niekomu na tvári vyčarovať úsmev,“ povedala Elizabeth Stoneová.

Ich príbeh sa rýchlo rozšíril po meste a vzbudil veľkú pozornosť médií. Chlapci sa stali miestnymi hrdinami a ich príklad inšpiroval mnohých ďalších obyvateľov, aby sa zapojili do pomoci zamestnancom nemocníc a ostatným ľuďom v núdzi.

Tento príbeh ukazuje, ako dôležité je byť súčasťou komunity a pomáhať si navzájom, najmä v ťažkých časoch.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Chlapec sa posadil za klavír so zaviazanými očami: To, čo predviedol ohromilo všetkých divákov!

Príroda vie naozaj prekvapiť. Lesník bol svedkom unikátneho jeleňa a natočil ho na video!