101-ročná starenka si adoptovala staršieho psíka, ktorého zachránila pred eutanáziou: Okamžite medzi nimi vzniklo neuveriteľné puto!

Keď jej milovaný pes zomrel, čelila hlbokému smútku. Nič jej nepridalo na dobrej nálade, až kým sa nestretla a neadoptovala si zachráneného 11-ročného psíka – seniora z útulku!

Zoznámte sa s Johannou Carringtonovou, dámou, ktorá je čiperná a miluje život aj napriek tomu, že už má 101 rokov.

Počas svojho dlhého života mala veľa domácich miláčikov, ale smrť jej psa Rockyho v roku 2022 bola pre ňu obzvlášť bolestivou skúsenosťou.

“ Veľmi mi chýbal, najmä preto, že mi rád sedával na kolenách. Každý deň ma napĺňal šťastím,“ dodáva.

„Dom bol naozaj prázdny, keď Rocky odišiel a ja som bola veľmi nešťastná. „

Jej dcéra Debbie však videla, že jej matke po Rockyho smrti nie je dobre, a tak chcela pre mamu adoptovať ďalšieho chlpatého kamaráta.

„Moja mama mala vtedy 100 rokov a neboli sme si istí, či v jej veku bude vôbec možné mať psa. Úprimne som bola zvedavá, či toto niekto vôbec dovolí,“ povedala dcéra.

Rodina však zostala optimistická a verila, že pre ňu miláčika nájdu.

„Moja mama zachraňovala psov celý život a vedeli sme, že je veľmi dôležité, aby mala ešte jedného, ​​aj keď má 100 rokov.“

A vtedy stretli Gucciho, 11-ročného chlpáča, ktorý bol zachránený pred eutanáziou. Odo dňa, ako ho adoptovali, si dcéra Debbie všimla pozoruhodné zlepšenie duševného zdravia svojej matky.

„Gucci je k nej veľmi jemný a všade ju nasleduje. Čaká na ňu v kúpeľni, keď sa v noci chystá do postele, potom ju nasleduje do postele a túli sa k nej. Každý vidí, že je medzi nimi úžasné puto.“

“ Keď ho prvýkrát priviedli, vybehol rovno hore schodmi a našiel ma, akoby tu už bol.“ hovorí starenka. „Keď som sa ho opýtala, ako sa volá, oblizol mi tvár, aby mi povedal: Už ťa milujem.“

Medzi Johannou a malým Guccim vzniklo neuveriteľné okamžité puto.

Pozitívne účinky sa veľmi rýchlo prejavili aj na zdraví 101-ročnej Johanny.

Výskum Frontiers in Public Health podporuje hypotézu, že starší ľudia s domácimi zvieratami pociťujú menej pocitov osamelosti a tešia sa z lepšieho sociálneho spojenia.

„Domáce zvieratá nám dávajú šťastie a silu na to, aby sme ráno vstali a zostali pre nich zdraví.“

A my s tým tiež úplne súhlasíme! Psy a iné domáce zvieratá sú najlepšími priateľmi človeka!

ZDIEĽAJTE, ak súhlasíte s tým, že zvieratá sú úžasné!