12 domov a výhľad na more: Táto dedinka v Španielsku je na predaj len za 200 tisíc eur!

V španielskej Galícii za „len“ 200-tisíc. eur si môžete kúpiť opustenú dedinu Candelago v provincii A Coruna s 12 domami a výhľadom na more.

Obec sa nachádza niekoľko kilometrov od obce Corme, kde sú dostupné všetky služby.

Candelago síce nemá vlastnú pláž, no výhľady na more sú úchvatné, je to taký balkón s výhľadom na more, ubezpečuje jeho súčasná majiteľka Elena v rozhovore pre regionálne noviny „La Voz de Galicia“.

Candelago bolo obývané až do 70. rokov minulého storočia, no teraz je všetko pokryté vegetáciou.

Napriek tomu môže byť príležitosťou pre investorov, ktorí by ho chceli obnoviť na agroturistické účely. Pred vyše 10 rokmi to plánovala skupina majiteľov niekoľkých domov, no ich projekt padol.

Súčasná majiteľka musí za prácou odísť do zahraničia, preto chce obec predať.

V Španielsku proces vyľudňovania dedín napreduje už mnoho rokov. Starší obyvatelia zomierajú a mladí ľudia odchádzajú do mesta hľadať prácu a pohodlnejší život. Miestne úrady sa snažia prestavať opustené miesta, dávajú niektoré dediny na predaj, niekedy aj za cenu bytu v meste.

Dokonca existuje aj realitná kancelária, ktorá sa špecializuje len na predaj opustených osád, a dediny ponúka za rôzne ceny – od desaťtisíc až po niekoľko miliónov eur.

Dopyt po opustených dedinách sa zvýšil iba počas pandémie. Často ich kupujú manželské páry zo severu Európy s vidinou pokojného života a vytvárania agroturistickej ponuky pre svojich krajanov. Na to, aby sa z vyľudnenej dediny stal turistický raj, však treba veľa investovať do obnovy a modernizácie zariadení.

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!