71-ročná modelka Rosa Saito celému svetu dokazuje, že vek je len číslo!

Štandardy módy a krásy, ktoré preberá moderný svet, môžu spôsobiť komplexy. Ľudia pracujúci v modelingovom priemysle musia dodržiavať mnohé pravidlá týkajúce sa veku, vzhľadu a dokonca aj správania, čo má za následok skreslenie reality.

Dnes vám chceme predstaviť príbeh 71-ročnej modelky Rosy Saito, ktorá celému svetu dokazuje, že vek je len číslo, nie meradlo niekoho krásy či talentu.

Ako 68-ročná, objavila svoju životnú vášeň – rozhodla sa stať modelkou. Jej vtedy dosť obmedzené znalosti z módneho priemyslu jej nezabránili zažiariť v tomto odvetví. Črtou, ktorá jej pomohla predovšetkým, bol smäd po dobrodružstve, vďaka ktorému sa ocitla aj na týždni módy v São Paule.

Rosa Saito sa narodila v regióne Araçatuba v São Paulo. Svoj výtvarný talent objavila už v ranom detstve a začala ho realizovať spevom, kreslením a písaním. Ako veľmi kreatívne dieťa vedela, že jej život bude o vytváraní niečoho krásneho.

„Vždy som vedel, že naplnenie nájdem v niečom kreatívnom, čo by bolo výsledkom mojej vynaliezavosti. Všetko, čo robím, smeruje týmto smerom,“ hovorí.

Kariéra modelky bola pre ňu príjemným prekvapením

Predtým, ako sa Rosa stala modelkou, musela čeliť mnohým životným výzvam.

Vo veku 22 rokov sa starala o svoju matku pripútanú na lôžko. Neskôr ako matka troch detí v roku 2000 prišla o manžela. Bol tu však jeden prvok, ktorý jej rozjasnil život, a to starostlivosť o rastliny. Práve tu našla priestor na každodennú meditáciu.

„Je dôležité hľadať a nájsť sa. Mám svoju chvíľku pokoja, keď som s nimi (rastlinami). Idem do svojej záhrady a rozprávam sa s nimi,“ hovorí.

Nikdy neuvažovala o tom, že by sa stala modelkou, kým ju neoslovili profesionáli z brandže. Túto myšlienku sa však rozhodla zvážiť až po trojnásobnom pozvaní.

„Takúto ponuku som dostala dvakrát od zástupcov modelingovej agentúry Mega a raz od istého fotografa. Rok som nad tým uvažovala a nakoniec som sa rozhodla zariskovať,“ spomína.

Prajeme jej všetko dobré a mnoho úspechov v pracovnom aj osobnom živote!

Mohlo by Vás zaujať:

Zdroj Foto: rosa.saito/instagram

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!