Ako z filmu: 4 deti dokonca aj vrátane dojčaťa PREŽILI nielen pád lietadla, ale dokonca aj 40 dní v amazonskej džungli!

Kolumbijskí vojaci našli medzi húštinami amazonskej džungle štyri deti.  Deti, ktoré prežili vyše mesiaca samy po havárii lietadla, ktorým cestovali so svojou matkou, sa šťastne podarilo nájsť.

Kolumbijský prezident Gustavo Petro oznámil úspešné ukončenie pátracej misie.

Lietadlo Cessna 206 zmizla z radarov 1. mája (pondelok) na juhu Kolumbie neďaleko San José del Guaviare, kam malo doraziť. Pred zmiznutím pilot hlásil technické problémy s motorom.

Úrady našli trosky Cessny v pondelok. Vnútri sa našlo telo pilota, no po šiestich pasažieroch nebolo ani stopy. Na druhý deň sa našli ďalšie dve telá: ženské a mužské. Muž bol podľa miestnych médií vodcom domorodej komunity Uitoto, ku ktorej pasažieri patrili.

Po štyroch deťoch – súrodencoch vo veku 13, 9, 4 a 11 mesiacov – ktorých matka pri náraze zomrela, však nebolo ani stopy.

Po deťoch pátralo viac ako 100 vojakov so psami, misiu však sťažovala dravá zver, hustý les a silné dažde. V stredu po dlhých 40 dňoch, kolumbijský prezident Gustavo Petro oznámil, že deti sa našli.

„Je to šťastná správa pre našu krajinu,“ napísal na Twitteri.

Cez reproduktory bola odvysielaná správa, ktorú nahrala stará mama nezvestných detí

Nádeje detí na prežitie podporil nález ich osobných vecí, ako aj zvyškov jedla, najmä ovocia. Našiel sa aj improvizovaný prístrešok z konárov a palíc. Kolumbijské letectvo sa zapojilo do pátrania vyslaním troch vrtuľníkov nad oblasť džungle.

Z jedného zo strojov sa cez silné reproduktory ozýval odkaz, ktorý nahrala stará mama nezvestných detí.

Žena v Uitote hovorila svojim vnúčatám, že ich aktívne hľadajú, a naliehala na nich, aby zostali na jednom mieste, aby ich záchranné tímy ľahšie našli.

Podrobnosti o situácii, v ktorej sa deti našli, úrady zatiaľ nezverejnili. Ako dokázali prežiť dva týždne v nepriateľskej džungli, byť úplne sami, sa dozvieme až vtedy, keď o tom povedia samé deti.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by sa vám páčiť: