Anjelský hlas 96-ročnej ženy vás presvedčí, že talent dostala od samotného Boha!

Magda Olivero je známa talianska sopranistka, vo svojich 96 rokoch má jeden z najpozoruhodnejších operných hlasov svojej doby. Hoci  zomrela v roku 2014, jej neuveriteľný talent je stále k videniu na internete a hýbe ľuďmi po celom svete.

Olivero vystupovala v Taliansku každý rok 15. augusta. Spievala v kostole Solda. Speváčka býva dodnes považovaná za jednu z najväčších speváčok 20. storočia.

Jej bezchybná technika jej umožnila dlhú a prosperujúcu kariéru a svoje posledné verejné vystúpenie predviedla vo veku neuveriteľných 99 rokov. Obvyklý dôchodkový vek spevákov je o niekoľko desiatok rokov skôr. Avšak jej výkony zožali polhodinový potlesk v stoji a boli chválené aj v neskorších rokoch, keď obvykle hlas stráca na sile a farbe.

Jej predstavenie sa konalo v deň Nanebovzatia Panny Márie v roku 2006, pri ktorom Magda Olivero zaspievala dve náboženské piesne. Jej hlas je anjelský, silný a vášnivý, keď spieva známu duchovnú pieseň „Panis Angelicus“. Krištáľovo čistá kvalita a tón jej hlasu stačí, aby vám behal mráz po chrbte.

Magda bola jednou z mála umelkýň, ktorá si svoj talent skutočne nemusela vydrieť roky namáhavej práce a tréningu, hoci aj ten bol samozrejme nevyhnutný. Tí, ktorí s ňou spolupracovali, vždy tvrdili, že stačilo, aby sa jej pieseň raz zahrala a ona dokázala melódiu perfektne zaspievať.

Mala dar od Boha, s ktorým naložila vôbec najlepšie, ako len mohla, a využívala ho skutočne do svojich posledných dní.

Jej odkaz je stále živý a mnohí ľudia si ju stále pripomínajú, aj keď už je niekoľko rokov po smrti.

Prečítajte si tiež:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!