Celých 10 rokov sa snažila nájsť svojich biologických rodičov – Jedného dňa ju však čakalo toto obrovské prekvapenie!

Keď sa Samantha Thomasová narodila, jej biologickí rodičia sa ju rozhodli dať na adopciu. Vo veku 18 rokov sa rozhodla nájsť svojich biologických rodičov.

Pátranie však bolo veľmi náročné.

Adoptívni rodičia Samanthy si pamätali len dva malé detaily o jej biologických rodičoch: boli z Chicaga a pamätali si aj to, že otec sa volal Eddie. Samantha si po nejakom čase uvedomila, že nájsť biologických rodičov je takmer nemožné.

Nebolo dostatok informácií, aby bolo možné určiť, kto sú jej rodičia, a tak sa snažila na myšlienku nájsť ich, zabudnúť.

Život šiel ďalej a kým Samantha dosiahla 20-tku, veľa sa zmenilo. Bola už vydatá a mala dve deti.

Keď sa Samantha sama stala matkou, uvedomila si, aké dôležité je nájsť svojich biologických rodičov. Začala znova hľadať.

A tentoraz sa dozvedela niečo, čo doteraz nevedela. Pri adopcii jej biologickí rodičia dali tri veci. Tieto veci si celé tie roky uchovával právnik, ktorý adopciu organizoval.

Biologickí rodičia jej nechali list, deku a fotografiu.

Nakoniec sa ale ukázalo, že správy, ktoré sa dozvedela, jej nepomôžu nájsť rodičov… Právnik ženu informoval, že list aj fotografia boli nedávno vyhodené. Samantha sa cítila zničená: keby o týchto veciach vedela skôr, mohla by nájsť svojich rodičov. Žena sa však nemienila vzdať. To, že biologickí rodičia pri adopcii nechali tieto veci právnikovi, bolo ako znamenie, že na ňu čakajú.

Prečo by mu inak odovzdávali list a fotografiu?

Samantha sa potom obrátila na súd, aby získala originál rodného listu. Sudkyňa sa na súde zhodla, že veci, ktoré jej rodičia zanechali, boli znakom toho, že ju raz chceli kontaktovať. Samantha dostala rodný list.

Dočítala sa, že jej biologická matka sa volala Valerie Lopez. Potom sa začalo skutočné hľadanie.

Samantha hľadala na Facebooku niekoho menom Valerie Lopez, kto žije v Chicagu. Dostala stovky odpovedí, no jedna osoba vyčnievala. Životopis tejto osoby uviedol, že bola vo vzťahu s Eddiem.

Mohol by to byť ten istý Eddie, jej biologický otec? Môžu byť rodičia stále spolu?

A Samantin manžel o tom nepochyboval. Po tom, čo videl obrázky Valeria Lopez na Facebooku, nadobudol presvedčenie, že táto žena bola Samanthinou biologickou matkou. Boli si totižto veľmi podobné.

Kontaktný bod

Samantha sa snažila ovládať svoje emócie. Cítila sa ako na horskej dráhe. Chcela veriť, že je to jej biologická matka. No zároveň si nechcela príliš robiť nádeje, pretože nevedela, či stretnutie s mamou bolo dobré rozhodnutie. Netušila, čo ju čaká.

Bol len jeden spôsob, ako to zistiť. Samantha ženu kontaktovala.

Na Facebooku jej poslala správu, kde jej napísala o svojej minulosti a živote. Hovorila o adopcii, troch veciach, ktoré nikdy nevidela a ako sa dostala k svojmu rodnému listu. Teraz musela len čakať. Čakala niekoľko dní. Každú hodinu kontrolovala telefón a zúfalo chcela odpoveď. O štyri dni neskôr prišla odpoveď.

Valeria potvrdila, že je jej biologickou matkou.
Napísala, že správa Samanthy ju dohnala k slzám. Vysvetlila jej tiež, že vzdať sa dieťaťa bola najväčšia chyba v jej živote.

Krátko nato si obe ženy telefonovali. Samantha hovorila o svojej výchove a živote. Valeria o svojom živote. Prezradila, že za otca bábätka sa vydala štyri roky po jej adopcií. Biologická matka tiež povedala, že Samantha má súrodencov. Pretože neskôr sa jej narodili dvaja chlapci a dievča.

Biologická matka s dcérou potom každý deň telefonovali. A konečne, po takmer 27 rokoch, Samantha stretla celú svoju rodinu. Prvé stretnutie sa uskutočnilo v roku 2017, 2. septembra.

Odvtedy si spolu vytvorili silné puto a sú radi, že sa našli.

Potešujúci príbeh, ktorý dokazuje, že každý robí chyby, no nikdy nie je neskoro svoje chyby zmeniť alebo napraviť.

Prečítajte si:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!