Chorá babička na smrteľnej posteli povedala svojmu synovi tajomstvo: Ten potom nedokázal zadržať slzy ani sekundu…

Príliš často si nevážime toho, čo pre nás za celý život spravili naši rodičia. Vždy sú tu s nami od nášho narodenia, vždy boli s nami trpezliví. Učia nás nielen malým veciam, ale aj to, ako prekonať životné ťažkosti.

Keď dosiahnu určitého veku, potrebujú starostlivosť, ktorú sme ako deti potrebovali my od nich. Niekedy sa rozhodneme, že je ľahšie poslať rodiča do opatrovateľských domovov pre seniorov – buď kvôli nedostatku času, alebo preto, že je to najjednoduchšia cesta …

Ale v skutočnosti naši rodičia zažívajú veľkú bolesť a sklamanie.

Toto je príbeh o rodine skladajúcej sa z otca, matky a syna. Po smrti svojho otca sa syn rozhodol dať svoju matku do domova pre seniorov. Dôvodom (podľa neho) bol nedostatok času a trpezlivosti. Potom, čo sa matka dostala do zariadenia, syn ju začal občas navštevovať.

Jedného dňa mu pracovníci zavolali a povedali mu, že jeho matka je veľmi chorá a umiera. Syn v zúfalstve a strachu o svoju mamu sa do domova okamžite vybral. Pokúsil sa zistiť, či pre ňu niečo môže urobiť, na čo jeho matka odpovedala:

„Chcem, aby si do mojej izby nainštaloval klimatizáciu, pretože tu nie je. Zaobstaraj mi prosím ťa tiež novú chladničku, aby sa mi potraviny nepokazili. Počas posledných rokov som veľmi často išla spať bez večere. „

Syn bol touto žiadosťou veľmi prekvapený a spýtal sa svojej matky, prečo čakala tak dlho, než mu to povedala. Matka sa pozrela na svojho syna a smutne odpovedala:

„Synček môj, dokázala som si zvyknúť na hlad a horúčavu. Nie je to také desivé. Iba sa bojím o teba a toho, že si na to nezvykneš tak ako ja, keď ťa tvoje deti umiestnia do takejto izby, ako si umiestnil ty mňa … »

Po tejto odpovedi sa synovi zaliali oči slzami, pochopil, že je už neskoro aby svoju chybu napravil a svoju matku objal najviac ako dokázal. Ospravedlnil sa jej, že jej nedokázal dať takú starostlivosť, akú dávala ona celý život jemu…

Vážte si svojich rodičov, starajte sa o nich, kým vládzete a viete. Verte, že si to zaslúžia…

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!