Dievčatko sa narodilo bez nôh, ale ani to ju však nezastavilo od splnenia si sna: Vo svojich 8. rokoch je profesionálnou gymnastkou!

Dnes vám predstavíme mladú gymnastku menom Paige Kelendin, ktorá sa narodila bez nôh, ale aj napriek všetkému dokázala v športe dosiahnuť veľký úspech.

Paige sa narodila bez nôh. Od útleho detstva nadšene sledovala športové výkony gymnastiek v televízií a rodičia ju skúsili zapísať na prvé gymnastické sústredenie. Odvtedy sa to všetko začalo. Dievčatko muselo najskôr pracovať na tom, aby sa udržalo vo forme, pretože kvôli jej hendikepu bolo dôležité mať silné ruky. Potom však toto hobby prerástlo do niečoho viac.

Dnes má dievča 8 rokov a stala sa súčasťou tímu gymnastiek v štáte Ohio.

Ako povedala: „Cítim, že gymnastika je moje povolanie, neprestanem s tým. Chcem naďalej trénovať a zúčastňovať sa športových súťaží. “ Ale najdôležitejšia vec je podpora príbuzných, trénera a dokonca aj spoluhráčov.

Paige sa navyše nezaujíma len o gymnastiku, venuje sa aj lukostreľbe, plávaniu a roztlieskavaniu.

Rodičia robia všetko pre to, aby sa ich dcére darilo a tešia sa, že sa tak usmieva. V takom mladom veku už Paige vážne zvažuje účasť na paraolympiáde. Príbeh tohto malého dievčatka dokazuje, že ak chcete, môžete dosiahnuť všetko, na čo si pomyslíte!

Zdieľajte tento krásny príbeh na svojom Facebooku! Malej Paige držíme palce a nech sa jej vo všetkom darí!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!