Diskriminácia: Žena nedostala v hoteli dvojlôžkovú izbu, dôvodom je jej zdravotné postihnutie

Heidi  a Thore sú manželmi už 30 rokov. Na ceste do Stavangeru (nórsku) na oslavu svojho výročia svadby si zarezervovali dve dvojlôžkové izby v hoteli Quality Airport v Stavangeri, jednu pre seba a jednu pre Heidiných rodičov, ktorí spolu cestovali.

Keďže Heidi je imobilná, používa elektrický invalidný vozík.

Pár povedal, že na recepcií vopred oznámili, že jedna izba bude musieť byť bezbariérová, pretože Heidi používa elektrický invalidný vozík.

„Najhoršie na tom je, že som štyri dni pred príchodom zavolala do hotela, či je všetko v poriadku a oni mi to potvrdili,“ hovorí Heidi pre noviny.

Keď však prišli do hotela, personál im dal jednoložkovú izbu. V danej izbe bola samostatná posteľ, prikrývka a vankúš. Ich rezervácia bola zmenená.

Pani na recepcií povedala, že majú iba jednolôžkové izby pre telesne postihnutých.

Rezervácia však jasne ukazuje, že pár si rezervoval izby pre štyri osoby. Obe izby museli byť dvojlôžkové.

Po ďalšej analýze prípadu na recepcii vyšlo najavo, že zákaznícky servis zmenil objednávku: namiesto dvoch hostí, len jeden hosť, aby rezervoval izbu pre osobu so zdravotným postihnutím. Heidi a Thore však o tomto neboli informovaní.

Bola im ponúknutá skladacia posteľ – prístelka.

„Môjmu manželovi ponúkli rozkladaciu posteľ, aby mohol zdieľať izbu so mnou.“

Všetko skončilo tým, že Heidi a Thore boli ubytovaní v rôznych izbách. Ak by Heidi niečo potrebovala, musela by manželovi zavolať.

Generálny riaditeľ hotela súhlasí s tým, že z ich strany došlo k pochybeniu.

Nórske zákony zakazujú diskrimináciu na základe pohlavia, tehotenstva, materskej dovolenky, opatrovateľských povinností, etnickej príslušnosti, náboženstva, pohľadu na život, zdravotného postihnutia, sexuálnej orientácie, rodovej identity, rodového prejavu, veku atď.

Napriek tomu existuje veľa príkladov spoločenskej stigmatizácie a diskriminácie používateľov invalidných vozíkov.
Mohlo by sa vám páčiť:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!