Dom na skutočnej diaľnici: Táto majiteľka sa však odmietla vysťahovať, nový most tak museli postaviť okolo jej domu!

Predstavitelia čínskeho mesta sa rozhodli pre výstavbu nového mosta. Plány im prekazila zanovitá majiteľka domu, ktorá sa odmietla odsťahovať.

Nail Houses – takým termínom sa označujú domy v Číne, ktorých majitelia sa z dôvodu novej stavby odmietli vysťahovať.

V ázijskej krajine takých príkladov, kedy ľudia neprijali vládnu kompenzáciu, nájdete mnoho.

Jeden taký dom je teraz ako päsť na oko na novom diaľničnom moste Chaj-ču-jung, ktorý vznikol v Kantone v provincii Kuang-tung.

„Problémistka“ je žena, čínskymi médiami uvádzaná pod menom Liang. Tá naďalej obýva svoj jednoposchodový domček o rozlohe 40 metrov štvorcových, okolo ktorého vznikla štvor-prúdová diaľnica. Všetci ostatní obyvatelia 47 domov a firiem prijali na konci minulého septembra nové bývanie a finančnú kompenzáciu.

Žena tvrdí, že jej vláda ponúkla byt neďaleko márnice, čo pre ňu bolo neprijateľné. Zdroje South China Morning Post však hovorí trochu inak.

Podľa nich mala žena dostať ponúk hneď niekoľko, a všetky odmietla.

Na základe jednej si mohla polepšiť rovno na dva byty a finančnú kompenzáciu v hodnote 1,3 miliónov jüanov, teda cca 160 000 eur. Za takú sumu by si iste mohla zaobstarať oveľa luxusnejšie a priestrannejšie bývanie.

Liang však tvrdí, že je spokojná tam, kde býva, a meniť nechce.

„Možno si myslíte, že je to miesto pre chudobu, ale ja mám rada tunajší pokoj. Žije sa tu príjemne a pohodlne. Je mi jedno, čo si ostatní myslia o mojej tvrdohlavosti, „npovedala pred plánovanou výstavbou mosta.

Iné zdroje tvrdia, že na vysťahovanie bola ochotná kývnuť len v prípade, že by dostala byty štyri a 2 miliónov jüanov k tomu (247 000 eur), na čo vedenie mesta nepristúpilo.

Aj to je dôvod, prečo ženu niektorí ľudia obviňujú z chamtivosti, ktorá jej nakoniec priniesla len jediný výsledok – nedostala nič a naďalej žije vo svojom chatrnom bývaní, kde o tichom a pokojnom prostredí už nemôže byť ani reč.

Na stranu druhú – ako by sme sa zachovali my, keby nám niekto bral náš dlhoročný domov?

Sú veci, ktoré skrátka ani najväčšia finančná čiastka nenahradí.

Zdroj: oddicentral.com

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.