Farmárov somár spadol do studne a bol odkázaný na smrť, v tom sa však stalo niečo nečakané…

„Jedného dňa spadol somár do hlbokej studne. Zviera kričalo celé hodiny, kým farmár premýšľal, čo s ním robiť. Nakoniec to vzdal a rozhodol sa, že zviera je už staré, nemá ho ako zachrániť a studňu treba opraviť…

Pozval teda všetkých susedov a každý zobral do ruky nejakú lopatu.

Všetci schytili lopaty a začali hádzať zeminu do studne. Najprv, keď si somár uvedomil, čo robia, zavýjal ešte prenikavejšie.

Po chvíli sa však na prekvapenie všetkých upokojil.

Po nejakej chvíli sa farmár pozrel dolu a čudoval sa, keď uvidel somára, čo robí. Bol ohromený svojim objavom.

Zakaždým, keď hlina pristála na somárovom chrbte, urobil niečo nemysliteľné. Zhodil ju zo seba a postavil sa na ňu. Zatiaľ čo farmárovi susedia do studne sypali hlinu, osol ju neustále zo seba zrážal a šplhal sa vyššie a vyššie.

Po krátkom čase somár na prekvapenie všetkých prekročil okraj studne a radostne vybehol von.

Poučenie:

Život ti na chrbát naloží mnoho špiny, všelijaké bremená a protivenstvá. Trik, ako sa dostať z hlbokej studne, je naučiť sa ich zhodiť a postaviť sa na ne. Každú z protivenstiev, s ktorou sa stretneme, môžeme vnímať buď ako prekážku, alebo ako niečo, čo nás pripravuje na ďalšie výzvy a umožňuje nám ísť stále vyššie. Ak sa nevzdáme, môžeme sa dostať z najhlbších studní.“

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Mohlo by Vás zaujať: