Hrdina bez domova: Tento muž zastavil kočík a zachránil dieťa vďaka svojej veľmi pohotovej reakcií!

Hrdinom amerických médií sa stal Ron Nessman, bezdomovec na ulici. Podarilo sa mu zachrániť malé dieťa, ktoré sa valilo v kočíku rovno pod kolesami protiidúcich áut.

„Bol som v správny čas na správnom mieste,“ hovorí pokorne Nessman, ktorý si vďaka hrdinskému činu získal nielen uznanie, ale aj zamestnanie.

Ron Nessman, ktorý bol 8 rokov nezamestnaný a žil na ulici so svojou sestrou, dostal nečakane príležitosť zmeniť svoj život. Pozvali ho na pohovor do reštaurácie v Kalifornii, kde sa objavilo voľné miesto pre umývača riadu.

Po stretnutí sedel na lavičke pred budovou a všimol si niečo znepokojujúce.

Videl malé dieťa v kočíku, ako sa samo valilo priamo na cestu k protiidúcim autám.

Bez rozmýšľania vyšiel na ulicu a zastavil kočík, čím zachránil batoľa pred potenciálnou katastrofou.
Okamžite bol oslavovaný ako hrdina. „Nemal som čas premýšľať. Len som zareagoval,“ priznal Nessman v rozhovore pre miestnu televíziu KOVR-TV.

Keď sa babička batoľaťa rozhodla použiť autoumyváreň, preložila dieťa z autosedačky do kočíka. Žiaľ, silný nárazový vietor spôsobil pohyb vozíka. Žena sa ho snažila dobehnúť, ale zakopla a spadla a mohla sa len bezmocne prizerať, ako sa vozík rúti smerom k rušnej ulici a modlila sa, aby ho nezrazilo žiadne z idúcich áut.

Dozorné kamery z umývačky áut zaznamenali moment, keď Ron Nessman vybehol na ulicu a zastavil kočík, čím zachránil batoľa. Nahrávka sa rýchlo stala virálnou na internete a priniesla Nessmanovi slávu.

Toto podujatie mu však neprinieslo len obľubu, ale aj profesionálnu stabilitu. Reštaurácia, kde sa Nessman uchádzal o prácu, sa ho rozhodla prijať.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Mohlo by sa vám páčiť:

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!