Ich psík ušiel a stratil sa ďaleko až 400 kilometrov od domovu: O pár dní sa však objavil na prahu dverí a majitelia dodnes nechápu, ako to dokázal!

Dodnes nikto okrem samotného šteniatka menom Pablo nevie, ako sa vrátil do rodinného domu 380 kilometrov od miesta, kde zmizol.

Jeho majitelia sa to asi nikdy nedozvedia, ale dôležité je, že ich miláčik je späť. Cesta do rodinného domu 380 kilometrov, odkiaľ zmizol, musela byť naozaj veľkolepá.

V čase zmiznutia šteniatka bol Pablo dvojročné šteniatko a so svojimi majiteľmi Catherine a Rogerom Simonisom bol na dovolenke v Taliansku. Kým boli preč, o ich dom sa starala ich priateľka Estelle.

Dovolenka páru sa skončila a nastal čas vrátiť sa domov. Keď Catherine a Roger balili veci, ich nemecký jagdteriér jednoducho niekam zmizol. Všade ho hľadali, no márne.

Keďže sa im domáceho miláčika nepodarilo nájsť, museli odísť bez neho.

Pred svojím odchodom o tejto situácii informovali vedenie mesta a útulok pre zvieratá v Albertville.

Catherine a Roger sa po ceste domov zastavili ešte na jednom mieste, kde navštívili svoju dcéru a ostali u nej na niekoľko týždňov. Jedného dňa dostali správu od ich priateľky Estelle.

Poslala im fotku Pabla, ktorý sa práve vrátil domov.

Majitelia psa boli, samozrejme, absolútne šokovaní. Hoci bol Pablo úplne vyčerpaný, zvládol sa vrátiť domov. Túto udalosť jeho majitelia večer oslávili odzátkovaním fľaše šampanského.

Pablo bol vyčerpaný, dehydrovaný a výrazne schudol. Pes bol síce vyšportovaný, ale takú vzdialenosť by naozaj sám nedokázal tak rýchlo prejsť.

Ariane Séveranová, trénerka psov, ktorá Pabla vycvičila, hovorí, že najpravdepodobnejšou hypotézou je, že „bol zamknutý niekde v nákladnom aute s dobytkom, pretože pes zapáchal ovcami a farmou“. Je možné, že sa domov dostal náhodou a šťastnou náhodou ho vysadili práve v mieste bydliska, odkiaľ pes poznajúc okolie, ušiel a vrátil sa domov.

Samozrejme, čo sa skutočne stalo, sa už asi nikto nikdy nedozvie.

Po svojom zázračnom návrate sa Pablo zotavil zo svojich nezvyčajných dobrodružstiev. Catherine a Roger sa ponáhľali späť domov, aby sa mohli sami postarať o svojho miláčika. Teraz musí nosiť GPS obojok, aby ho budúci majitelia rýchlo našli pre prípad, že sa stane niečo podobné.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: