Jej choroba spôsobuje nadmerný rast ochlpenia: Po rokoch sa však už aj prestala holiť a nechala si narásť aj fúzy. „Konečne sa cítim krásne.“

Američanka trpí syndrómom polycystických ovárií, ktorý spôsobuje nadmerný rast tmavých a hustých vlasov, chlpov a fúzov, ktoré pripomínajú mužské.

Dnes 29-ročná Coral Sanchezová  z USA priznala, že si fúzy holila každý deň a to niekoľko rokov…

Žena si roky skrývala chĺpky na tvári a dokonca ich skrývala aj pred svojou bývalou partnerkou, s ktorou bola vo vzťahu štyri roky predtým, než sa definitívne rozhodla prestať holiť.

Pred rokom si uvedomila, že chce byť sama sebou a holiť sa prestala.

Jej súčasná partnerka, 25-ročná spisovateľka a umelkyňa Ilias Clark, s ktorou chodí už skoro štyri roky, ju podporovala a uisťovala ju, že je krásna a jej telo má byť „prirodzené“.

V roku 2022 Coral v marci konečne zahodila žiletku a už rok si pestuje fúzy. Hovorí, že sa teraz cíti „naozaj krásne“.

Coral povedala, že si tvár depilovala od svojich 12 rokov. Dodala tiež, že sa holila každé ráno ihneď, ako sa zobudila, avšak do cca 14:00 hod. poobede sa ochlpenie na jej tvári opäť začalo objavovať.

Svoju súčasnú partnerku spoznala v roku 2019 v  júli cez zoznamovaciu aplikáciu a okamžite sa s ňou cítila „pohodlne“.

„Trvalo mi to pár mesiacov, ale bolo naozaj ťažké to skrývať. „

„Moja partnerka to zobrala akoby nič. Stále hovorila: Prečo si ich nenecháš narásť? Bála som sa a myslela som si: „Už ma nebudeš milovať.“ Ale naozaj ma povzbudila, aby som sa prestala holiť. Naozaj to na mňa zapôsobilo. Už sa nechcem skrývať. Prečo musím iným ľuďom dovoliť, aby mi ovládali život?“ hovorí Coral.

V roku 2022 Coral sa v marci definitívne prestala holiť a bola prekvapená, ako jej brada pristane.

Odvtedy si nechala narásť 18,5 cm bradu a chce pomôcť iným ženám prijať sa také, aké sú. Stále čelí „nechutným“ pohľadom okoloidúcich, no vie, že „je to len ich názor“.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Prečítajte si:

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!