Keanu Reeves – Toto sú silné citáty a múdrosti tej „najnormálnejšej“ hollywoodskej hviezdy pod slnkom

Vysoký, pekný, s prenikavým pohľadom, Keanu Reeves si rozhodne zaslúži byť jedným z najpriateľskejších ľudí v Hollywoode.

Jeho sláva siaha až do roku 1980 a, kedy  jeho obsadenie roly vo filmoch „Speed“ a „The Matrix“ len posilnili jeho pozíciu jedného z najpopulárnejších a najvyhľadávanejších amerických hercov.

Keanu Reeves je však aj napriek výborným filmovým úlohám a ohromnej diváckej láske predovšetkým skvelý človek a jeden z mála „hollywoodskych ľudí“, ktorý nespyšnel. Nemožno ho nazvať celebritou. Žije normálny život, hoci by si mohol dovoliť oveľa viac, ako si dovoľuje.

Je to filantrop, ale aj skvelý sused, ktorý vás pozdraví a opýta sa, aký ste mali deň.

Keanu často využíva verejnú dopravu, kde zdvorilo prenecháva svoje miesto ženám, nevyhýba sa ľuďom, ktorí sa s ním chcú porozprávať, stará sa o filmový štáb: každému kúpi večeru, časť svojho honoráru rozdá tímu .

A dokonca nie je príliš povýšenecký ani na to aby len tak sedel na chodníku a rozprával sa s bezdomovcami.

Keanu Reeves už veľakrát dokázal, že nie je typickou hollywoodskou hviezdou a mentálne má bližšie k obyčajnému človeku ako k rozmaznanej známej osobnosti.

Často hovorí o tom, čo je v živote najdôležitejšie. Tieto slová sa oplatí citovať a opakovať ako mantru

Definujú vás dve veci: vaša trpezlivosť, keď nemáte nič, a váš prístup k životu, keď máte všetko.

Vidíš týchto ľudí za mnou? Ponáhľajú sa do práce bez toho, aby niekomu venovali pozornosť. Niekedy sme tak zaneprázdnení, že si zabúdame užívať krásu života. A stojí za to zdvihnúť oči a vybrať slúchadlá z uší! Všímajme si ľudí vedľa seba, možno nás bude chcieť niekto pozdraviť, objať… Spýtajte sa niekoho, či nepotrebuje pomoc.

Vieš, mal som depresiu. Nikomu som o tom nepovedal. Musel som vynaložiť úsilie, aby som bojoval o svoje šťastie. Teraz viem, že každý deň je vzácny! Bez ohľadu na to, čo sa vám v živote stane, môžete to prekonať! Život stojí za to žiť. Objímte niekoho, ak si myslíte, že práve teraz trpí. Zajtrajšok nemusí byť, tak začnite žiť dnes! A ďakujem Bohu za každý deň! Dúfam, že zdieľanie tohto príspevku s vami pomôže šíriť lásku.

Niekto mi nedávno povedal, že ľudia, ktorí nie sú vo vzťahu, musia byť veľmi osamelí. Povedal som mu, že som slobodný a necítim sa osamelý. Zoberiem sa na večeru, kúpim si pekné oblečenie. Výborne sa bavím aj sám so sebou. Keď sa naučíte postarať sa o seba, mať niekoho vo svojom živote bude voľbou, nie nevyhnutnosťou.

Vyčarujte na žene úsmev a uvidíte ten najúžasnejší pohľad na svete.

Milujem byť sám, ale tiež sa snažím nebyť sám, pretože to môže byť neznesiteľné.

Trik je v snahe nájsť v ľuďoch to dobré a urobiť zo sveta súcitnejšie miesto.

Nemôžem byť súčasťou sveta, kde muži obliekajú svoje ženy ako prostitútky a ukazujú všetko, čo by malo byť skryté. Kde neexistuje pojem cti a dôstojnosti. Kde sa len zriedka môžete spoľahnúť na to, že niekto povie, že niečo „sľubuje“.

Skúste sa raz za čas zmiasť. Urobí to dobre vášmu egu.

Na práci technikov je niečo fascinujúce. Niekedy som si medzi zábermi sadol bokom a pozeral som sa, ako nastavujú svetlá a mikrofóny a všetky tie veci. Mám rád ľudí, ktorí sú hrdí na svoju prácu a robia ju dobre.

Keď máte v živote ťažké časy, zažívate veľké ťažkosti a premýšľate, kde je Boh. Pamätajte, že učiteľ je vždy ticho, keď študent robí test.

Je ľahké utiecť a schovať sa, keď do nášho života prídu problémy. Tajomstvo je posunúť sa ďalej, využiť svoje skúsenosti, dobré aj zlé, a vytvoriť tú najlepšiu verziu seba samého.

Milujem písanie pesničiek. Milujem, keď ma obklopujú skutoční priatelia. Milujem cestovať. A rád hrám na gitare. Okrem toho mám rád aj pivo.

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!