Keď mali 18 rokov, ich rodičia im zakázali sobáš. Vo veku takmer 80 rokov sa konečne vzali a sú svoji!

Len Allbrighton (79) a Jeanette Steer (78) museli čakať 60 rokov, kým sa definitívne vzali. Keď sa Len a Jeanette chceli v roku 1963 vziať, rodičia nevesty ich zastavili.

Pár z Británie sa zoznámil, keď pracovali v nemocnici ako zdravotnícki pracovníci. Plánovali sa spolu presťahovať do Austrálie a začať spolu nový život.

Keďže však mala Jeanette len 18 rokov, potrebovala súhlas rodičov, aby sa vydala za vtedy 19-ročného Lena. V roku 1963 bola plnoletosť v Spojenom kráľovstve 21 rokov.

Takýto súhlas však nedostala. Rodičia jej nedovolili vydať sa ani sa presťahovať do Austrálie.

Len, ktorý nikdy nebol spokojný so životom v Spojenom kráľovstve, už čakal na Jeanette v „dolnej“ časti zemegule. Konečne si splnil svoj celoživotný sen presťahovať sa do Austrálie.

Jedného dňa však dostal od Jeanette list, ktorým zrušila zasnúbenie, čo ho šokovalo.

Čas plynul a prestali komunikovať. Obaja si založili rodiny. Jeanette zostala na Britskom ostrove Isle of Wight. Nakoniec sa vydala za námorného dôstojníka a stala sa matkou dvoch detí. Len sa oženil v Austrálii a postavil si dom na pozemku, ktorý si pôvodne kúpil na stavbu domu so Jeanette. V priebehu rokov sa stal otcom troch detí.

Len mal 71 rokov, keď sa jeho manželstvo skončilo. Po rozvode sa vrátil do Anglicka. Rozhodol sa ísť na Isle of Wight, aby zistil, či Jeanette ešte žije, a ak áno, či si ho ešte vôbec pamätá.

„Bál som sa, aká bude jej reakcia a či ju vôbec uvidím. Ale riskol som to. Nebolo ľahké ju nájsť, ale podarilo sa mi to,“ povedal pre Daily Mail.

Len dodal, že naozaj len dúfal, že je v poriadku.

„Nič som nečakal, takže som bol veľmi prekvapený výsledkom mojej cesty – a veľmi šťastný,“ povedal.

Jeanette, ktorá bola v tom čase ešte vydatá za svojho prvého manžela, najskôr nespoznala jeho bradatú tvár. Potom si ale spomenula na hladko oholeného devätnásťročného mladíka, ktorý sa mu podobal a takmer stratila slová.

„Skoro som omdlela, keď som si uvedomila, že je to on, čo stojí pri plote mojej záhrady. Bola som rada, že ma našiel – mnohokrát som rozmýšľala, ako sa mu darí,“ povedala.

Jeanettein manžel zomrel dva roky po ich nečakanom stretnutí. Rozhodla sa svoju lásku z mladosti kontaktovať tentokrát ona.

Len pozval Jeanette, aby s ním žila, a minulý rok ju požiadal o ruku znova: Tentoraz bola Jeanette dostatočne zrelá na to, aby sa rozhodla sama. Prajeme im ešte mnoho šťastných spoločných rokov!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Prečítajte si: