Má iba 12 rokov a už vyštudoval vysokú školu: Šikovný chalanisko získal tituly dokonca v piatich odboroch!

Dvanásťročný Clovis Hung sa preslávil ako najmladší absolvent kalifornskej Fullerton College, ktorý získal tituly v piatich odboroch.

Na Fullerton College v Kalifornii promoval 12-ročný mladý muž s piatimi diplomami.

College je inštitúcia vysokoškolského vzdelávania, ktorá sa zameriava predovšetkým na bakalárske študijné programy (undergraduate).

Clovis Hung začal svoje vzdelávacie dobrodružstvo v roku 2020, v tom čase bol iba deväťročným chlapcom. Clovisova matka sa rozhodla stiahnuť ho zo základnej školy s odôvodnením, že verejné vzdelávacie inštitúcie nie sú schopné uspokojiť intelektuálne potreby jej syna.

Vtedy sa rozhodla zapísať ho na vysokú školu.

Ako priznala v rozhovore pre New York Post, hoci má Clovis len dvanásť rokov, je „zrelý, pracovitý, disciplinovaný a mimoriadne motivovaný“.

Fullerton College ponúka jedinečný program „The Special Admit“. Ten Clovisovi umožnil vstúpiť na vysokú školu vo veku deviatich rokov. Clovis zároveň absolvoval aj program domáceho vzdelávania, ktorý viedla jeho matka.

Kenneth Collins, jeden z učiteľov na Fullerton College, priznal, že sa spočiatku obával, ako bude 12-ročný chlapec vychádzať s ostatnými študentmi kvôli rozdielom vo veku a vývojovom štádiu.

Tieto obavy sa však ukázali ako neopodstatnené.

Clovis je skvelá kombinácia dieťaťa a vynikajúceho študenta. Je dostatočne zrelý na to, aby ho ostatní brali vážne, pričom sa o neho starajú ako o malého brata, poznamenal.

20. mája sa Clovis Hung stal absolventom s titulmi v piatich disciplínach. Sú to história, spoločenské vedy, sociálne správanie a sebarozvoj, ľudské umenie a vyjadrovanie a matematika.

Na budúci školský rok bol Hung zvolený za študentského senátora, čo znamená, že predtým, ako sa prihlási na univerzitu, bude absolvovať špeciálne kurzy STEM.

Pred Clovisom Hungom, ktorý má dnes dvanásť, navštevoval Fullerton College aj trinásťročný Jack Rico, ktorý v roku 2020 promoval so štyrmi titulmi.

Prečítajte si:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!