Majiteľ opustil tohto napoly slepého a zmäteného psíka na vlakovom nádraží: Vedľa neho len položil kufrík a bezohľadne odišiel…

Kai, mladý kríženec šarpeja, bol nájdený opustený na vlakovom nádraží v Škótsku vedľa kufra plného vecí. Zúfalo potreboval ošetrenie oka a bol zjavne veľmi zmätený.

Jeho príbeh doviedol milovníkov zvierat doslova k šialenstvu.

Kufor obsahoval vankúš, hračku, jedlo a misku. Na základe kontroly čipu nebolo možné dohľadať skutočného majiteľa, pretože čip bol vedený stále na toho predchádzajúceho, ktorý Kaia predal už v roku 2013. Následne žena z Aberdeenshire vyhlásila, že sa jedná o dôsledok neúspešného predaja.

Ona sama odpovedala na inzerát na internete a súhlasila so zakúpením Kaia v prepočte zhruba za 400 eur, ale svoj názor zmenila potom, čo dorazila na vlakovú stanicu, aby sa zoznámila s predajcom. Tvrdila, že majiteľ Kaia odišiel skôr než sa s ním mohla porozprávať a ona sama sa obávala, že jej utečie posledný vlak. Opustenie zvieraťa je v Škótsku federálny trestný čin podľa zákona o zdraví a ochrane zvierat z roku 2006.

Nakoniec ale pre Kaia všetko dobre dopadlo a medzi stovkami ľudí, ktorí boli ochotní sa ho ujať, sa našiel jeden milovník psov, ktorý mohol Kaiovi poskytnúť nový domov.

Čo hovoríte na tento smutný príbeh so šťastným koncom? Tiež by ste patrili medzi tých, ktorí by si radi odniesli Kaia okamžite domov? Napíšte nám svoj názor do komentárov, budeme sa tešiť!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.

Zdieľajte tento potešujúci okamih so svojimi priateľmi a spríjemnite im deň!