Mamička je skutočne iba jedna: Iba 20-ročný mladík sa „vzdal“ života, aby sa mohol postarať o chorú mamičku

Mladý muž menom Liu Xinhong vo svojich 20 rokoch odišiel zo školy, aby mohol čo najviac času tráviť so svojou chorou mamičkou. Liu pochádza z Taiwanu a pred rokom začal študovať na miestnej univerzite a zdalo sa, že bude študentské roky tráviť rovnako ako jeho kamaráti.

Potom ale prišla hrozná správa o tom, že jeho milovaná mamička má rakovinu. Liu vôbec nezaváhal a z vysnívanej školy odišiel.

Vyhlásil, že mamičku má len jednu a škola jednoducho počká, tú môže dorobiť kedykoľvek neskôr. Mamička však už má čas na tomto svete vymeraný a zdá sa, že nebude príliš dlhý.

Už nejaký čas je Liu pravidelným návštevníkom nemocnice a trávi s mamou čo najviac času. Vracia jej tak starostlivosť, ktorú venovala ona jemu, keď mu bola vždy oporou a so všetkým mu pomáhala.

Za svoju lásku k mamičke sa nijako nehanbí a otvorene o nej píše aj na svojom profile na sociálnych sieťach. Modlí sa za ňu a vie, že pre človeka, ktorý už mnoho dní pred sebou nemá a pomaly tento svet opúšťa, je prítomnosť blízkych veľmi dôležitá.

Liu sa ale tiež snaží brániť sa zármutku, pretože vie, že smrť je jedna z mála spravodlivostí na tomto svete, pretože bez ohľadu na moc alebo bohatstvo jej nikto neutečie. Namiesto ľutovania sa snaží byť mame jednoducho nablízku, pretože tak bude navždy žiť s vedomím, že ju odprevadil na poslednú cestu a že nebola sama.

Mohlo by vás zaujímať:

Spravili by ste pre svoju mamičku, či otecka to isté? Dajte nám vedieť v komentároch!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.