Manželia vytvorili zážitkové ubytovanie, ktoré ste ešte nevideli: Tento domček vyzerá ako vesmírna loď!

Manželia, ktorí vytvorili jednu z najviac rezervovaných nehnuteľností na Airbnb v Anglicku, Spojenom kráľovstve, tvrdia, že výstavba inovatívnej štruktúry im trvala iba desať dní.

Pozrite si tento úžasný projekt.

Architekt Roderick James a jeho manželka, interiérová dizajnérka Amanda Markham, navrhli a postavili AirShip 002 v roku 2018.

Je to útulná, kompaktná konštrukcia v tvare kapsuly pokrytá hliníkom, ktorá vyzerá ako futuristická vzducholoď.
Vnútri, od podlahy po strop, ponúka úchvatný výhľad na Škótsku vysočinu.

Vzducholoď 002 sa nachádza v škótskom Drimnine a ubytovanie v nej stojí 170 libier  za noc. V roku 2020 to bol najčastejšie vyberaný a najžiadanejší prenájom ubytovania na Airbnb vo Veľkej Británii.

Až tak, že si zabezpečil rezervácie na viac ako rok vopred.

Projekt, ktorý postavila rodinná firma Out of the Blue Ltd, stál 100 000 libier, no investícia sa im už dávno vrátila.

„Na začiatku sme AirShip 002 navrhli len pre zábavu, ale potom prišlo perfektné riešenie, takže sme sa rozhodli ho vyvinúť, “ povedal architekt.

„Najprv sme ho nechceli prenajímať. Len sme si mysleli, že by to bolo ideálne miesto pre takýto dom. Chceli sme vytvoriť niečo, čo by sa dalo postaviť kdekoľvek – a každú časť konštrukcie by mohli niesť dvaja ľudia. Vzducholoď má viac ako 3000 komponentov, ktoré boli na zákazku vyrezané počítačovým laserom za štyri mesiace. Konštrukcia má všetko, čo by ste mohli potrebovať. Každý, kto sem príde, nechce odísť. Je to naozaj zvláštne miesto.“

Po úspechu AirShip sa pár ujal dvoch ďalších projektov malých domov na prenájom na Airbnb.

Každá z týchto bizarných stavieb sa vyznačuje skvelými výhľadmi a čerstvou pramenitou vodou a ich jedinečný tvar je to, čomu Roderick pripisuje časť svojho úspechu.

„Jednou z kľúčových vecí, na ktorých pracujeme aj u nás doma, je, že všetky sú založené na eliptických, oválnych tvaroch. Zistili sme, že ľudia sa v takomto priestore cítia veľmi príjemne. Nie sú tu žiadne hrany ani ostré rohy, vďaka čomu sa tu hostia cítia veľmi bezpečne. Krajina za oknom je pridanou hodnotou.“

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: