Matka dala svojej dcérke životnú lekciu. Použila pri tom obyčajnú zubnú pastu…

Amy Beth Gardner dala svojej dcére veľmi hlbokú životnú lekciu. A to pomocou zubnej pasty. Mama Amy sa rozprávala so svojou  dcérou Breonnou pár dní pred tým, ako mala nastúpiť na strednú školu.

Amy zverejnila fotografiu zubnej pasty na sociálnych sieťach a povedala svojej dcére, aby vytlačila celý obsah zubnej pasty na tanier.

Správa tejto matky svojej dcére bola zverejnená na jej instagramovom a facebookovom profile a už ju zdieľalo viac ako 1 milión ľudí.

Ľudia chcú svet, kde vládne pozitivita a láskavosť. Začína sa to malými krokmi. A začína to deťmi. Ukážme im cestu a inšpirujme ich.

Večer pred tým, než staršia dcéra šla prvýkrát na strednú školu, vzala mama tanier a zubnú pastu a položila ich pred dievča. Následne ju požiadala, aby celý obsah pasty vytlačila.

„Keď to urobila, požiadala som ju upokojujúcim tónom, aby dala zubnú pastu späť do tuby.“

„Ale ja to nemôžem urobiť, mami.“ A už to ani nebude ako predtým,“ povedala jej dcéra.

Tým sa začala lekcia, ktorú by mali dať svojim deťom všetci rodičia.

„Keď skončila, požiadala ju, aby všetku zubnú pastu dala opäť do tuby. Vtedy ale začala s vetami ako „Ja nemôžem,“ či “ Nebude to už také, aké predtým.“

„Ale ja to nemôžem urobiť, mami.“ A už to ani nebude ako predtým,“ povedala jej dcéra.

Mama ale ticho čakala, kým to spraví a povedala jej:

„Tento tanier so zubnou pastou si budeš pamätať do konca svojho života. Naše slová majú moc nad životom i smrťou. Chystáš sa na strednú a musíš vedieť, akú veľkú váhu majú tvoje slová. Môžeš nimi ublížiť, niekoho ponížiť alebo ohovárať. No tiež nimi môžeš uzdraviť, povzbudiť, inšpirovať či milovať. Občas spravíš i nesprávne rozhodnutie, ale aj to patrí k životu. Rovnako ako táto zubná pasta, aj slová, ktoré opustia tvoje ústa, nemôžeš vrátiť späť.

Zapamätaj si to.“

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!