Mimoriadne priateľstvo. Keď bola zranená, zachránil ju. Na pláži sa muž s čajkou stretáva už dlhých 12 rokov!

Chippy je čajka, ktorá prichádza na pláž každý deň už viac ako 12 rokov, aby sa tu stretla so svojím priateľom Jackom.

Jeden Brit zachránil jednu zimu zranenú čajku, keď videl, že má problém s labkou a nemôže lietať.

Každý deň kŕmil vtáčika sušienkami a labka sa tak mohla rýchlo zahojiť. Jackovi sa nový spoločník veľmi páčil – bolo zrejmé, že je to vzájomné – čajka si každým dňom získavala viac a viac dôvery.

Vtedy sa Jack rozhodol pomenovať ju Chippy.

Keď sa vták zotavil a labka vyzerala zregenerovaná, Chippy skoro na jar odletel. Jack si vtedy myslel, že urobil svoju prácu – čajka sa vydala na cestu a už ju pravdepodobne nikdy neuvidí.

„Keď som prvýkrát našiel Chippyho, veľmi ho to bolelo. Ale nevedel som, čo mám robiť. Na druhý deň, keď som sa vrátil na pláž, som ho opäť našiel. Nemohol lietať a nemal čo jesť. Potom som si uvedomil, že ho nemôžem nechať len tak a začal som vtáčika kŕmiť. Najprv som si myslel, že nemôže prežiť, pretože jeho labka bola v hroznom stave.“

Predstavte si jeho prekvapenie, keď sa o pár mesiacov neskôr, v septembri, čajka vrátila a našla muža, ktorý sa prechádzal po pláži.

Odvtedy si vyšli každý deň v ústrety a Chippy vždy bez strachu priletel k Jackovi. Podľa portálu izlizano.com odvtedy ich prímorské stretnutia trvajú už vyše 12 rokov.

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!