Muž videl svojich susedov, ako vypratávajú dom, pretože sa sťahovali odtiaľ preč: Spolu s vyhodeným haraburdím opustili aj vlastného psíka…

Že sa ľudia sťahujú za prácou, za rodinou, partnerom, alebo napríklad z bytu do domu, to nie je nič výnimočné. Jedno také sťahovanie videl aj muž z nášho príbehu.

Síce netušil, prečo sa jeho susedia sťahujú, ale neprikladal tomu nijako veľkú váhu. Netušil ale, čo sa stane za pár dní.

Po sťahovaní zostalo pred domom veľa vecí – nič výnimočné – v ich štvrti sa to robilo preto, že mnoho susedov si môže pobrať, čo sa im hodí do domácnosti. Zvyšok odvezú smetiari. Muž sa tiež rozhodol, že sa pôjde pozrieť, čo pred domom zostalo. Snáď aj on nájde niečo, čo sa mu môže hodiť doma, v garáži, alebo na záhrade.

Čo tu však objavil – vôbec nečakal…

Myslel si, že jeho susedia sú slušní a dobrí ľudia. Teda aspoň na neho tak pôsobili. Nakoniec ale o nich akúkoľvek dobrú mienku stratil a začal si o nich myslieť pravý opak. Bolo to kvôli tomu, čo v danom haraburdí našiel.

Neboli to totiž len hmotné veci, pretože tu našiel tiež ich psa. Pravdepodobne sa im do nového domu nehodil a tak ho neodviezli do útulku, ale nechali ho pri dome na starom matraci. Muž nemohol uveriť vlastným očiam.

Rozhodol sa zavolať do organizácie, ktorá sa stará o opustené zvieratá. Dobrovoľníci okamžite dorazili a našťastie zistili, že okrem väčšieho hladu a dehydratácie je pes celkom zdravý a tak nebude potrebná lekárska starostlivosť.

Psíkovi našli nového majiteľa, s ktorým si na prvom stretnutí sadli na prvý pohľad. Okamžite bolo jasné, že mu v novej rodine bude rozhodne lepšie, ako v tej starej. Držíme mu palce a prajeme mnoho šťastných rokov!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!