Mužovi v bezvedomí nikto z okoloidúcich ľudí nepomohol, pretože sa „že vraj“ ponáhľali do kostola na omšu. Až na týchto dvoch 13-ročných chlapcov!

Muž v bezvedomí ležal na chodníku. Napriek tomu, že veľa okoloidúcich smerovalo práve touto cestou do kostola, nikto z nich sa nezastavil, aby mu pomohol.

Len 13-roční chlapci zareagovali a privolali na pomoc hasičov. Jeden z chlapcov povedal, že stará pani im práve povedala, že majú zavolať sanitku, no ona im vysvetlila, že sa ponáhľa na omšu.

K nešťastnej udalosti došlo v stredu (16. apríla) v Gdansku (Poľsko) po 18.00 h.

Ležal na chodníku pred kostolom, nikto nereagoval

Vystrašení chlapci sa snažili hľadať pomoc medzi okoloidúcimi idúcimi do kostola. Na ich počudovanie nikto nereagoval na ich plač a prosby.

„Nemôžem uveriť, že nám nikto nepomohol, prečo nikto nereagoval.“

Hrdinský postoj 13-ročných

Po tom, čo sa 13-ročným chlapcom nedostalo podpory od okoloidúcich, rozhodli sa sami privolať pomoc na čísle 112. Medzitým zbadali okoloidúcich hasičov z dobrovoľného hasičského zboru Cedry Wielkie. Hasiči si najskôr mysleli, že im chlapci len mávajú, no rýchlo im došlo, že na chodníku leží muž v bezvedomí.

Muž našťastie dýchal a vďaka rýchlej reakcii tínedžerov ho previezli do nemocnice a dostali zdravotnú starostlivosť. Jeho život nie je v ohrození.

Vďaka mladým hrdinom je muž v poriadku. Ďakujeme, chlapci!

Mohlo by Vás zaujať: