Narodila sa vo väzení, kde si jej matka odpykávala veľmi dlhý trest. 18-ročné dievča ide na jeseň študovať na Harvard!

Aurora Sky Castnerová sa narodila vo väzení. Matka sa o ňu nedokázala postarať. Aurora chcela študovať právo tak dlho, ako si pamätá.

Teraz sa jej sen stáva skutočnosťou, pretože túto jeseň začne študovať na jednej z najrenomovanejších univerzít sveta.

Aurora, ktorá práve dovŕšila 18 rokov, žije v meste Conroe neďaleko Houstonu v Texase. Dievča nedávno ukončilo strednú školu.
Aurora to ako dieťa nemala v živote ľahké. Narodila sa vo väznici v okrese Galveston, kde si jej matka odpykávala trest.

Odtiaľ ju zobral jej otec, ktorý sa sám pretĺkal v úlohe rodiča. Aurora sa vo voľnom čase venovala čítaniu. Jej láska k čítaniu nezostala bez povšimnutia učiteľov, ktorí navrhli, že mladé dievča by mohlo využiť vzdelávací program. Tento program bol založený na vytváraní vzťahov medzi deťmi, ktoré potrebujú starostlivosť, lásku a mentormi, ktorí by sa podieľali na ich výchove.

Takto sa Aurora zoznámila s Monou Hamby.

„Prečítala som si článok, ktorý napísala. Jej hrdinkou bola Rosa Parks, jej obľúbené jedlo tacos, a vo voľnom čase najradšej čítala. Myslela som si, že je to múdre dievča,“ hovorí Mona.

Mona sa stala neoddeliteľnou súčasťou Aurorinho života a jej prínos bol rozhodujúci pre veľký úspech dievčaťa.

Mona a Aurora sa pravidelne stretávali na týždenných obedoch v rámci školského vzdelávacieho programu. Žena ponúkla mladému dievčaťu množstvo praktických rád. Rozprávala sa s ňou o budúcnosti, brávala ju na nákupy, do kaderníctva či na prechádzky. Aj vďaka nej dostala Aurora svoje prvé dioptrické okuliare.

„Bolo to úplne iné prostredie ako to, v ktorom som vyrastala. Všetko, čo ma Mona naučila, bolo rovnako cenné ako moje predchádzajúce skúsenosti,“ hovorí Aurora.

Nedávno oslávilo 18-ročné dievča maturitu v spoločnosti svojho otca, mentorky, ktorá jej bol roky oporou, a partie priateľov. Aurora získala diplom s vyznamenaním a počas celého štúdia bola aktívna v organizácii Akadémie vied a zdravia na Conroe High School.

Teraz je z nej energická mladá žena, ktorá si rada ide za svojimi snami.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Mohlo by Vás zaujať: