Pár sa snažil celých 5 dlhých rokov otehotnieť a potom sa však stal veľký zázrak: Žena porodila prvé ženské šestorčatá na svete. Pozrite, ako vyzerajú dnes!

18. novembra 1983 sa v liverpoolskej pôrodnici narodili prvé známe ženské šestorčatá na svete. Stalo sa tak potom, čo sa žena pokúšala päť rokov otehotnieť.

Janet Walton sa s manželom Grahamom snažila o dieťa päť rokov.

Nepomáhali ani lieky na stimulovanie vaječníkov, ktoré užívala.

Keď ich brala už po trinástykrát, rozhodla sa, že to bude naposledy.

Ak by ani tentoraz neotehotnela, sa snahami by skončila. Stal sa však zázrak, a nie jeden. „Doktorka mi na ultrazvuku oznámila, že pravdepodobne nosím viac ako jedno dieťa. Pomyslela som si:, Hurá! Budeme mať dvojčatá, ‚ „spomína dnes žena.

Akonáhle sa počet zdravotníkov v ordinácii začal zvyšovať a všetci si spolu niečo tajnostkársky šepkali, došlo jej, že niečo nehrá. Jeden z lekárov jej potom oznámil, že v skutočnosti čaká šestorčatá. Šanca na prežitie je v podobných prípadoch veľmi nízka. Britka napriek tomu verila, že všetko dobre dopadne.

Hneď po prehliadke sa na celý zvyšok tehotenstva nasťahovala do nemocnice.

„Niekde hlboko vnútri som vedela, že deti budú v poriadku. Jednoducho som ani nepomýšľala na to, že by to mohlo dopadnúť inak. Rozhodla som sa, že budem tým najvzornejším pacientom a podstúpim čokoľvek, len aby deti boli v bezpečí. Dali ma na gynekologické oddelenie, pretože nikam inam som sa nehodila.

V skutočnosti som sa ale nehodila ani tam: zrovna sme sa vrátili z dovolenky a vyzerala som opálene a zdravo. V izbe so mnou boli hlavne staršie ženy, ktoré išli na hysterektómiu.

Ľudia si medzi sebou šepkali:, Táto pani bude mať šestorčatá. ‚ „

Po prečkaní kritického 23. týždňa tehotenstva nastalo dlhé odpočítavanie. Aj keď Janet všetci zo zdravotníckeho personálu podporovali, asi len málokto veril, že by sa podarilo v poriadku odrodiť všetkých šesť detí. Žena sa ale nakoniec zdarne dočkala dňa svojho cisárskeho rezu. V ten deň bolo celé oddelenie na nohách a pre každé dieťa bol vyhradený samostatný tím lekárov.

A stal sa ďalší zázrak – všetky deti sa narodili bez komplikácií a prežili tiež prvých 48 hodín. Hannah, Luci, Ruth, Sarah, Kate a Jennifer sa stali historicky prvými známymi šestorčatami ženského pohlavia a prvými známymi britskými šestorčatami, ktoré prežili rané detsvo.
 

Do ich rodinného albumu nahliadnite v našej galérii.

  
 

 

Zdroj: theguardian.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme