Personál nemocnice si krásne uctil mladého pacienta, ktorého darované orgány zachránilo nakoniec viac životov…

Príbeh sa udial pred pár rokmi, v roku 2018 v Spojených štátoch amerických a naďalej pôsobí ako príklad toho, aký obrovský význam má darcovstvo orgánov.

Meno hrdinu tohto príbehu bolo Cletus Schnieders a jednalo sa o štyridsaťjedenročného muža s tromi deťmi.

Počas večere so svojou ženou Cletus náhle prestal odpovedať na otázky a skolaboval. Vydesená manželka zistila, že mu hrdlo zablokoval kus jedla a nemôže dýchať. Okamžite privolala záchrannú službu, ktorá muža odviezla do najbližšej nemocnice. Hoci lekári zápasili o jeho život, po dvoch dňoch na jednotke intenzívnej starostlivosti Cletus bohužiaľ zomrel.

Ukázalo sa, že Cletus chcel byť darcom ako tkanív, tak aj orgánov, a lekári v nemocnici začali okamžité zisťovať, ktorým ľuďom by jeho orgány mohli zachrániť život.

Už po niekoľkých hodinách od Cletusovho úmrtia bol známy muž, ktorý nutne potreboval pečeň. Jednalo sa o otca štyroch detí, ktorý bol vyzvaný, aby sa okamžite dostavil do nemocnice na vykonanie zákroku. Neuveriteľné na celej tejto situácii bolo, že sa tento muž do registra potrebných zapísal iba pár hodín pred tým, s tým, že sa ukázalo, že zo zoznamu 156 čakajúcich bol jediným vhodným príjemcom.

Keď sa Cletusovo telo pripravovalo na prevoz na sálu, kde mal byť vykonaný transplantačný zákrok, urobili mu na nemocničnej chodbe čestný špalier ako zástupcovia personálu nemocnice, tak aj členovia jeho rodiny, priatelia a v neposlednom rade aj malí basketbalisti, ktorých trénoval.

Hoci je tento príbeh sám o sebe tragický a znamená stratu milovaného človeka, je to aj príbeh nádeje a nového začiatku, pretože dvanásťhodinová operácia bola úspešná a organizmus príjemcu transplantovaný orgán prijal. Muž tak teda neprišiel o život a jeho početná rodina o milovaného otca a manžela.

Cletus zachránil 3 ľudské životy vďaka transplantácii orgánov (obličky a pečeň).

Prečítajte si tiež:

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!