Po celých 13 rokoch snahy mať vytúžene dieťa a 8 potratoch sa im konečne už narodil ich vysnívaný zdravý chlapček!

Neplodnosť je problémom, s ktorým sa stretáva čoraz viac párov. Boj o dieťa je pre týchto ľudí skutočne bolestný a ovplyvňuje ich fyzický a psychický stav.

Carissa (33) a jej manžel Dave (32) tiež čelili problému s počatím vlastného potomka.

Už 13 rokov sa snažia o dieťa, no bezúspešne. Obaja mali problémy s plodnosťou a Carissa osemkrát potratila. Ich poslednou nádejou bolo umelé oplodnenie pomocou IVF.

IVF, In vitro fertilizácia je súhrn metód, pomocou ktorých sa realizuje oplodnenie oocytu (vajíčka) spermiami partnera alebo anonymného darcu mimo tela ženy. Predchádza jej hormonálna stimulácia potrebná na dozretie viacerých vajíčok naraz, ktoré sa následne odoberú tzv. punkciou oocytov. Po oplodnení vajíčok v laboratóriu sa vzniknuté embryo prenesie do maternice.

A na ich prekvapenie sa to na prvý krát podarilo a a Carrisa otehotnela!

Takto prišiel na svet malý Oliver s hmotnosťou 2 kilogramy a 920 gramov. Narodil sa o tri týždne predčasne so zopár komplikáciami, ale lekárom sa ho našťastie podarilo stabilizovať.

O 30 hodín neskôr ho hrdí rodičia konečne držali v náručí! Zdieľajte ich šťastie so svojimi priateľmi!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!