Podnikateľsky nápad vďaka starostlivej mamičke: Dvaja bratia dnes vlastnia niekoľko miliónovú firmu!

žratia Bert a John Jacobsovci spolu riadia spoločnosť v hodnote 100 miliónov dolárov. Hovoria, že otázka, ktorú im matka položila každý večer pri večeri, keď boli deti, ich inšpirovala a dala im nápad na podnikanie.

Bert a John Jacobs sú zakladatelia tričkárskej spoločnosti Life Is Good , ktorej hodnota je 100 miliónov dolárov.

Sú najmladšími zo šiestich detí vychovaných v rodine nižšej strednej triedy v Bostone. Každý večer matka požiadala každé dieťa, aby jej povedalo niečo dobré, čo sa mu v ten deň stalo.

Bratia veria, že táto otázka zmenila ich mentalitu a inšpirovala ich.

Keď boli chlapci na základnej škole, ich rodičia mali autonehodu, z ktorej matka vyviazla takmer bez zranení, no otec stratil pravú ruku. Stres a frustrácia, do ktorej upadol, spôsobili, že sa z neho vyvinul temperamentný a výbušný charakter, vysvetľujú vo svojej novej knihe Život je dobrý.

“Otec doma veľa kričal, život určite nebol dokonalý. V dome sa často diali zlé veci,“ píšu bratia. Napriek tomu ich matka Joan stále verila, že život je dobrý. A tak každý večer, keď si rodina sadla k stolu, požiadala svojich šesť detí, aby jej povedali niečo dobré, čo sa im v ten deň stalo.

„Tieto jednoduché slová od mamy úplne zmenili energiu v miestnosti ,“ píšu bratia. “ Kým sme sa nazdali, všetci sme si vymieňali tie najlepšie, najzábavnejšie alebo najbizarnejšie príbehy nášho dňa.“

John hovorí, že táto každodenná prax im zabránila vypestovať si mentalitu obete: „Ach, neuveríte, aká strašná vec sa mi dnes stala.“ Namiesto toho, aby sa sťažovali na učiteľa alebo domácu úlohu, John hovorí, že sa smiali na hlúpom účese, ktorý mal v ten deň spolužiak, alebo na skvelom projekte, na ktorom v škole pracovali.

Dvaja bratia Jacobsovci najprv predávali tričká na ulici. Na fotografií nižšie sú na prehliadke South Boston Parade v roku 1993.

Vyrastanie s mamou, ktorá im spievala v kuchyni, rozprávala rozprávky a hrala im scény z detských kníh, bez ohľadu na to, akou zlou situáciou práve prechádzali, im dalo dôležitú lekciu: byť šťastný nezávisí od okolností .

Tvrdia, že neochvejný pozitívny pohľad ich matky na život inšpiroval spoločnosť Life Is Good. Tá má dnes hodnotou 100 miliónov dolárov, a jej poslaním je šíriť silu optimizmu s sloganom:

Život nie je dokonalý. Život nie je jednoduchý. A život je dobrý.

Keďže každodenná otázka ich matky im v živote tak dobre poslúžila, John hovorí, že on a jeho brat sa teraz pýtajú svojich zamestnancov na to isté, keď sa všetci zídu v kancelárii.

„Vytvárame nápady, ktoré vedú k pokroku. Ten vedie k budovaniu našej firmy na úspechoch namiesto toho, aby sme sa zaoberali ťažkosťami, “ vysvetľuje Bern.

Zdroj: businessinsider.com

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!