Poštár zachránil vychudnutého a zraneného psa, ktorého niekto zbil, priviazal ho o strom a opustil ho…

Tento poštár má akési puto so zvieratami. Za tie roky si vo svojej práci zvykol stretávať všetky druhy domácich zvierat. Niekedy je to opustené mačiatko v krabici, inokedy nájde šteniatka, ktorých život je v ohrození a ktoré potrebujú pomoc.

Jeden z prípadov, ktoré sa ho dotkli najviac, bol pes menom Kuperus.

Uprostred obzvlášť horúceho dňa našiel Dan psa priviazaného o strom. Vyzeral veľmi vychudnuto a nablízku nemal žiadne jedlo ani vodu. Potom, čo sa ku nemu priblížil bližšie, si uvedomil, že ide o niečo oveľa vážnejšie.

Pes bol veľmi špinavý a mal znepokojujúce poranenia hlavy, ktoré boli zrejme spôsobené ostrými predmetmi.

Napriek tomu, že sa musel riadiť prísnym pracovným rozvrhom, rozhodol sa, že mu pomôže!

Prvá vec, ktorú urobil, bolo nájsť smädnému zvieraťu vodu a potom kontaktovať záchranárov z ochrany zvierat. Práve tam sa rozhodli pomenovať psa Kuperus a do niekoľkých minút si uvedomili, že je jedným z najláskavejších a najrozkošnejších psíkov, akého kedy stretli. Stav psa bol veľmi vážny, preto bol okamžite prijatý na operačnú sálu. „Šili sme mu hlavu.“ Jeho čeľusť bola tiež zlomená. Podarilo sa nám to stabilizovať. “

Psíka, s ktorým sa dobrovoľníci stretli – okamžite vedeli, že má veľký smäd po živote, napriek tomu, aká ťažká bola jeho minulosť. „To, po čom túži najviac na svete je byť milovaným a potrebným..“

Podarilo sa mu zotaviť v dočasnom domove a po niekoľkých mesiacoch bol pripravený presťahovať sa do trvalého domova. Teraz má milujúcu rodinu, ktorá sa oňho stará a ktorej hlavným cieľom je pomôcť mu zabudnúť na ťažké dni, ktoré musel prežiť.

Poštár psa často navštevuje, roztomilý Kuperus si je vedomý, že vďaka nemu má dnes nádherný život a milujúcich majiteľov.

Existuje mnoho ľudí, ktorí okolo zraneného zvieraťa prejdú bez toho, aby mu pomohli, ale odvážny Dan ukázal, že len za pár minút nášho času dokážeme navždy zmeniť život krásneho zvieraťa.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!