Postihnutému chlapcovi splnili jeho obrovský sen: Vyrobili mu posteľ na mieru, aby mohol konečne zažiť futbalový zápas na štadióne!

Pätnásťročný Tristan bol jedným z mnohých fanúšikov, ktorí sledovali hru nemeckého futbalového klubu FC Hansa Rostock. Ale pre Tristana a jeho rodinu to bol obzvlášť dôležitý moment.

Tristan je vášnivým fanúšikom futbalového klubu Hansa Rostock a s pomocou špeciálneho nemocničného lôžka vyrobeného miestnou organizáciou mohol Tristan naživo sledovať zápasy svojho tímu.

Tristan má genetickú poruchu a od narodenia je zdravotne postihnutý. Jeho lekári dokonca hovoria, že je zázrak, že ešte žije.

Hoci to má Tristan v živote ťažké a s chorobou bojuje, má aj záujmy ako ostatní 15-roční chlapci. Jednou z nich je láska k futbalu. Hansa Rostock je jeho obľúbený tím. Dostať sa na futbalový zápas však bolo pre chlapca doteraz nemožné, až kým rodinný priateľ a miestna organizácia nepostavili pre Tristana špeciálnu posteľ.

Tristan ťažko komunikuje, no jeho láska k futbalu je jasná. Julian Sturm-Schneider, ktorý je rodinným priateľom, posledné tri roky sledoval futbal v televízii spolu s Tristanom.

Juliarn hovorí, že Tristanove výrazy tváre a zvuky, ktoré vydáva počas zápasov, ukazujú, že je veľkým fanúšikom futbalového klubu. Preto sa rozhodol, že chce, aby zažil atmosféru futbalového štadióna.

Vyrobil preto posteľ na mieru, ktorá chlapcovi umožnila zažiť futbalové zápasy z tribúny. Posteľ je dodávaná s lodnou provou, lanom a dokonca aj malým stožiarom s vlajkou futbalového klubu. Príprava postele trvala tri týždne.

Keď Tristan prišiel na zápas, ostatní fanúšikovia vstali, tlieskali a skandovali jeho meno, keď vchádzal na tribúnu. Pre Tristanovu matku to bol obzvlášť emotívny moment.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujímať: