Pozrel sa von oknom a TO, čo uvidel, nečakal ani vo svojom veľmi zlom sne: Na okne parapety panelákového bytu stálo dieťa!

Muž ktorý býval na sídlisku, dosť často pozeral z okna. Keď okno otvoril čakal, že uvidí to čo vždy, zver, ľudí, autá, chaos, protiľahlý panelák. Sledoval deti na ihrisku, ako si hrajú, na psov, ktorých venčia. Takto vyzeral z okna asi pol hodiny.

Keď bol na odchode míňal pohľadom panelák oproti, a neveril tomu, čo vidí! Na okne uvidel stáť malého chlapca na parapete.

Dieťa stálo asi na 10-centimetrovom vonkajšom hrubom parapete v otvorenom okne. Pre muža to bol naozaj desivý pohľad, nevedel čo má robiť, snažil sa zachovať chladnú hlavu, aj keď panika bola obrovská. Muž majiteľa bytu nepoznal, a keby zakričal, dieťa by sa mohlo zľaknúť a spadnúť dole, čo by neprežilo.

Dieťaťa, ktoré stálo v 9. poschodí bytovky, bolo v ohrození života.

V panike mu vypadli všetky telefónne čísla záchranárov, musel sa najskôr pozrieť na internet. Keď vydesený muž telefónne číslo záchranárov našiel, bez váhania ho vytočil a celú situáciu im opísal. Spresnil adresu a záchranári mu povedali, že za pár minút tam sú. Kým záchranári dorazili, všimla si matka dieťaťa, že je v okne.

Hneď ho stiahla dolu a vynadala mu. Nakoniec všetko dobre dopadlo. Chlapčekovi sa teda ako zázrakom nič nestalo.

 

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!