Pred 10 rokmi žila pod mostom – Dnes pomáha takým, akým bola kedysi aj ona sama…

Za desať rokov sa v živote 47-ročnej Lindy Johanssonovej udialo veľa udalostí. V roku 2013 bola na dne spoločnosti. Žila pod mostom a vo veľkom užívala alkohol a drogy.

Jej životná cesta nebola ľahká, bola síce ťažká, no dnes sa konečne vyhrabala z hlbokej diery života.

Linda z Göteborgu pre dánsky týždenník hovorí, že si neuvedomila, ako rýchlo sa stala závislou na drogách a stala sa bezdomovkyňou. Jej detstvo nebolo ťažké, ale urobila veľa zlých rozhodnutí, ktoré ju priviedli tam, kde skončila.

„Keď sa obzriem späť, uvedomujem si, že som mala vidieť varovné signály a počúvať svojich rodičov,“ hovorí.

V 16-tich sa presťahovala k oveľa staršiemu priateľovi. Rodičia s jej rozhodnutím neboli spokojní. Po skončení vzťahu si našla nové bývanie.

„Bola som však ešte dieťa a moja finančná situácia bola mimoriadne zlá. Keď som mala 18 rokov, prvýkrát ma vyhodili z bytu,“ hovorí Linda.

Bolo to v tom čase, keď prvýkrát vyskúšala amfetamíny. Čoskoro sa z nej stala narkomanka. Skončila pod mostom.

„Vlastne som pocítila úľavu, keď som si ľahla pod most. Už som nemusela bojovať. Vzdala som sa obvyklého spôsobu života. Kým som mala drogy, bola som šťastná,“ hovorí pre švédsky týždenník Allas .

Nastal zlom

Čo ju prinútilo vzdať sa drog? Zlomom bol kratší trest odňatia slobody a ponuka sociálnej pracovníčky, že výmenou za byt sa vzdá drog.

„Ak by som nebrala drogy, sociálka mi sľúbila, že sa dostanem z väzenia, dostanem bývanie a to ma veľmi zaujalo, pretože som chcela konečne žiť normálny život,“ delí sa o svoje myšlienky Linda.

Spomenula si na svoj detský sen

Dvanásť rokov užívala drogy, takže nový spôsob života bol obrovský prevrat. Pomaly, ale isto začala žiť normálny život a bolo pre ňu dôležité robiť obyčajné veci, napríklad zaplatiť si  električku a nejazdiť „na čierno“, či študovať, získať vzdelanie (ktoré nikdy nedokončila). A potom si zrazu spomenula na svoj detský sen stať sa vodičkou kamiónu. Linda začala navštevovať kurzy riadenia ťažkých vozidiel.

Dnes je jednou z prvých v komunite, ktorá prichádza ráno do práce. Linda si prácu vodičky užíva, má vlastný byt a nedávno sa zasnúbila. Plán zostať päť rokov bez drog, aby sa dostala k bývaniu, sa podľa ženy naplnil.

Vo svojom voľnom čase žena pomáha iným

Lindin príbeh odhaľuje, že všetko je možné. A zdieľa svoj príbeh s ostatnými, aby im dala nádej. Veľa času trávi aj pomocou iným. Vo svojom voľnom čase sa žena aktívne zapája do organizácie „Utan skyddsnät“ . Ide o neziskovú organizáciu, ktorej cieľom je podporovať ostatných a oslovovať zraniteľných ľudí.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Sluchovo postihnutý tínedžer si adoptoval psíka, ktorý má rovnaký hendikep ako on!

Dievčatá, ktoré sa stratili v lese, našli živé a zdravé vďaka psovi, ktorý ich celý čas chránil