Pred tým ako si ju povolal sám Boh, stihla rodičom a súrodencom zanechať na druhej strane zrkadla jeden jej nádherný odkaz…

12-ročná Athena Orchard z Leicesteru v Anglicku bola milé, veselé dievča, ktoré milovalo šport a s veľkou oddanosťou sa staralo o svojich 3 bratov a 6 sestier.

Tesne pred Vianocami dievča omdlelo v kuchyni. Lekári jej diagnostikovali rakovinu kostí.

Dievčatku počas sedemhodinovej operácie odstránili nádor na chrbtici a následne začala chemoterapia. Prišla o vlasy aj silu, no na svet sa neprestala pozerať pozitívne.

Tento optimizmus nestratila ani počas boja s chorobou, ani pred smrťou.

Pár dní po pohrebe ich dcéry chceli rodičia dať veci do poriadku v jej izbe. Keď Athénin otec zdvihol zrkadlo, videl, že na zadnej strane zrkadla sú nejaké poznámky. Ukázalo sa, že našiel odkaz od svojej mŕtvej dcéry.

Začal čítať a do očí sa mu tlačili slzy.

Tu je to, čo Athena napísala na zadnú stranu zrkadla pred svojou smrťou:

Šťastie závisí len od nás samých. Šťastný koniec nie je ani tak dôležitý ako samotný príbeh.

Zmyslom života je mať cieľ.

Šťastie je smer, nie cieľ. Buďte vďační, že existujete. Buďte šťastní, slobodní, verte, zostaňte vždy mladí. Poznáš moje meno, ale nepoznáš môj príbeh. Počuli ste o tom, čo som urobila, ale nie o tom, čím som musela prejsť.

Láska je ako sklo – nesmierne krásna, no krehká.

Láska je vzácna, život je úžasný, nič nie je večné, ľudia sa menia. Každý deň je výnimočný, prežite ho naplno, pretože možno zajtra zistíte, že trpíte nevyliečiteľnou chorobou. Život je zlý len vtedy, keď si ho robíme zlým.

Ak ťa niekto miluje, nepustí ťa, nech je situácia akokoľvek ťažká. Pamätajte, že život je plný vzostupov a pádov.

Nikdy sa nevzdávajte toho, bez čoho nemôžete prežiť deň, aby ste na to nemysleli. Chcem byť dievčaťom, ktoré mení zlé dni na lepšie a také, ktorého láska sa neprejavuje v tom, ako často o nej hovoríš, ale v tom, ako veľmi ju dokážeš prejaviť vo svojich činoch.

Láska je ako vietor: môžete ju cítiť, ale nemôžete ju vidieť. Chcela by som niekoho milovať a otvoriť mu srdce. Láska nie je o tom, s kým vidíš svoju budúcnosť, ale o tom, bez koho ju nevidíš…

Aténa žila len 13 rokov, no na svoj vek bola veľmi múdra a o živote sa už veľa naučila. Podľa rozprávania jej matky bolo dievča silné a veselé, malo bystrú myseľ a rada písala. Rodičia hovoria, že zrkadlo si nechali a správajú sa k nemu takmer ako k relikvii, pretože vďaka nemu cítia, že ich dcéra je s nimi.

Zdroj: dailymail.co.uk

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!