Predčasne narodené dvojičky položili na hruď otecka a staršieho brata: Fotografiu zdieľa tisícky ľudí a má to dôvod!

Matkina hruď a pokožka má na predčasne narodené deti nenahraditeľný vplyv, výrazne pomáha zlepšiť ich zdravotný stav. Profesor Uwe Ewald oficiálne potvrdil to, čo odjakživa hovoria matky. Kontakt dieťaťa s nahou pokožkou rodiča mu dodáva silu a zdravie! Profesor si všimol, že predčasne narodené deti rýchlejšie priberajú na váhe a uzdravujú sa nie v inkubátoroch, ale pri kontakte s rodičmi!

Keď novorodenec cíti tlkot srdca matky alebo otca, či súrodenca, cíti sa v bezpečí a je pokojný.

Musíme k tomu podotknúť, že ležanie na hrudníku rodiča reguluje teplotu predčasne narodených detí a tiež znižuje nebezpečenstvo infekcie. Rodič predčasne narodeného dieťatka totiž nie je v nemocnici návšteva, ale bytosť, ktorú bábätko potrebuje pri sebe zo všetkého najviac, na čo sa v zariadeniach často neprihliada.

Matkina hruď a pokožka má na predčasne narodené deti nenahraditeľný vplyv, výrazne pomáha zlepšiť ich zdravotný stav.

Cieľom kampane – Zero separation – Bez odlúčenia je umožniť predčasne narodeným a chorým novorodencom prítomnosť ich rodičov.

Fotka, na ktorej sú otec a starší brat s predčasne narodenými deťmi, sa stala symbolom akcie propagujúcej kontakt novorodencov s rodičmi a súrodencami.

Ak si myslíte, že je to dôležité, zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi na Facebooku!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!