Riaditeľ školy mal plné zuby dívať sa na to, ako jeho študenti trávia časť na telefónoch: Rozhodol sa zakročiť a vymyslel niečo úžasné!

Mnoho študentov je nadšených, ak ich riaditeľ prejavuje záujem o moderné technológie. Táto vlastnosť im príde veľmi „cool“ a inšpirujú sa od neho. Študenti sa dokonca naučili moderný tanec, ktorý neskôr predviedli pred publikom.

V minulosti ľudia používali telefóny iba na to, aby niekomu zavolali alebo napísali správu. Volanie aj písanie SMS bolo vcelku drahé a neexistoval ani internet do telefónu. Dnes je to úplne inak a ľudia sa môžu aj z lesa pripojiť k internetu a vyhľadávať rôzne informácie.

Väčšina ľudí však využíva telefón nielen na volanie, ale aj na hranie hier, chatovanie alebo prezeranie sociálnych sietí. Z obyčajného malého zariadenia, ktoré spočiatku slúžilo iba na komunikáciu, sa stalo zariadenie, ktoré si ľudia berú už takmer všade. Riaditeľ jednej školy Shang Pengfei (40) sa už nemohol pozerať na to, ako sú mladí študenti závislí na telefónoch a trávia na nich všetky voľné chvíle. Vymyslel si preto riešenie, aby túto situáciu zmenil.

Podľa internetu si riaditeľ zistil, že veľká časť mladých ľudí sa v súčasnosti venuje tancu, ktorému sa hovorí shuffle dance.

Začal teda chodiť aj na kurzy, kde sa tomuto tancu naučil.

Počas 2 mesiacov už vedel niekoľko krokov a svoju techniku neustále zdokonaľoval. Jedného dňa ale prišiel do školy a začal s prieskumom, koľko ľudí by malo záujem, naučiť sa shuffle dance.

Našťastie, jeho plán bol úspešný a veľké množstvo študentov sa prihlásilo na jeho kurzy.

Je pozoruhodné, že toľko ľudí bolo ochotných zmeniť svoj spôsob strávenia času a začať sa viac pohybovať. Mladá skupina tanečníkov sa venovala tréningu a naučila sa vystúpenia, na ktorých pracovali počas dlhšieho obdobia. Neskôr riaditeľ pozval skupinu tanečníkov, ktorá sa špecializuje na tento štýl tanca, aby spolu s nimi vystúpili.

Vystúpenie dopadlo skvele a vzniklo z neho aj video, ktoré teraz koluje po internete. Pozrite si ho tu a dajte nám vedieť, či sa vám jeho nápad páčil!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: