Schudla neuveriteľných 100 kg a zmenila sa na nepoznanie! Takto vyzerala PRED a PO!

„Nebol Nový rok. Nebol to ani prvý deň v mesiaci. Nebol ani pondelok. Bol to obyčajný deň uprostred týždňa.“ – napísala influencerka z Poľska, ktorá sa rozhodla zmeniť svoj život a schudnúť. Za necelé 4 roky ich stratila až 100 kilogramov!

O 100 kg ľahšia.

Kasia Guzik je influencerka, ktorá už niekoľko rokov prevádzkuje populárny profil na Instagrame s názvom „ 100_kg_lżejsza “. Hoci nie je dietológ a sama nevyužívala pomoc žiadnych špecialistov, dá sa považovať za odborníka na výživu.

Za 3,5 roka dosiahla svoj cieľ a schudla 100 kg.

Na profile zdieľa výživové tipy, zverejňuje diétne recepty a zverejňuje svoje fotky „pred“ a „po“.

„Zobudila som sa s tým, že nechcem zomrieť pred štyridsiatkou. So slzami v očiach som si sľúbila, že budem bojovať. Bol rok 2019.“ – napísala v jednom zo svojich príspevkov.

Hoci bola Kasia odhodlaná schudnúť, rozhodla sa, že svoj cieľ dosiahne sama – bez pomoci dietológa a osobného trénera.

Verila, že získavanie vedomostí a testovanie toho, čo funguje a čo nefunguje, bude najefektívnejšou formou vývoja vhodného modelu výživy. Fotografie „pred“ a „po“ dokazujú, že jej stratégia sa vyplatila.

Krok za krokom

Dva roky po vytýčení cieľa schudla 85 kg. Svoj konečný cieľ dosiahla v novembri 2022. Schudla neuveriteľných 100 kilogramov za 3,5 roka.

Schudnúť toľko kíl sa určite oplatilo.

Kasia má nielen viac energie, ale sa aj profesionálne rozvíja. Okrem toho, vedie blog o výžive a zdieľa svoje vlastné recepty s vypočítanými kalóriami. Kasia upozorňuje, že problémy s hmotnosťou často začínajú v detstve. Žiaľ, tento problém sa často bagatelizuje – deťom sa hovorí, že z toho vyrastú. Zlé stravovacie návyky a ekonomické problémy len zhoršujú problém. Z obéznych detí sa stávajú dospelí ľudia s obezitou a nevedia ako z toho začarovaného kruhu von.

“ Sledovala som svoje telo. Začala som skúmať a búrať mýty. Viem, že budem musieť počítať kalórie do konca života. Chcem však, aby ľudia vedeli, že nemusíte držať obmedzujúce diéty,“ – dodala Kasia.

Obezita – choroba 21. storočia

Dnes má Kasia na svojom profile na Instagrame  viac ako 155 tisíc fanúšikov. Pre mnohých z nich sa stala vzorom a povzbudením vytrvať.

Pripomeňme si, že každým rokom pribúda na svete ľudí s obezitou typu II a III viac a viac. Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že obezita je ochorenie sprevádzané ďalšími život ohrozujúcimi chorobami – cukrovkou 2. typu, aterosklerózou, autoimunitnými ochoreniami a hypertenziou. S každým schudnutým kilogramom sa zvyšujú vaše šance na zdravší a dlhší život. A ako dokazuje príklad Kasie – dramaticky sa mení aj kvalita života – samozrejme k lepšiemu.

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!