Skutočne veľká láska asi nepozná nikdy žiadne hranice…Tento 24-ročný mladík sa chcel vyhnúť vojne a tak sa oženil s 81-ročnou starenkou

Zvláštny spôsob, ako sa vyhnúť povinnej vojenskej službe, vymyslel 24-ročný muž z Ukrajiny. Oženil sa so zdravotne postihnutou babičkou svojho bratranca.

Na vojnu sa väčšinou nechce nikomu, ale existujú štáty, kde je branná povinnosť stále daná zákonom. Patrí medzi ne aj Ukrajina, ktorá prikazuje vojenskú službu všetkým zdravým mužom od osemnástich do dvadsiatich šiestich rokov.

Výnimkou môže byť napríklad situácia, kedy je muž v manželskom zväzku so zdravotne postihnutou osobou, o ktorú sa ako jej opatrovník musí starať.

A práve tejto výnimky sa rozhodol využiť Alexander Kondratjuk.

24-ročný muž sa za 81-ročnú Zinajdu Illarionovnu, babičku svojho bratranca, mal oženiť v dedine Bajkovka neďaleko Vinnycje. O prípade informovali už na začiatku minulého roka ukrajinské médiá.

Na ich základe podala armáda sťažnosť na štátne zastupiteľstvo. Podľa preskúmania však k žiadnemu trestnému činu nedošlo.

„Kondratjuk doložil dokumenty o pravosti manželstva a opatrovníctva zdravotne postihnutej ženy.

Preukázal tiež, že so svojou ženou zdieľa rovnakú domácnosť. Ide teda o úplne legitímny zväzok a na výnimku z vojenskej služby má muž právo,“ povedal Alexander Daniljuk z komisariátu vo Vinnycje.

Iný názor majú o celej situácii susedia Zinajdy. Podľa ich výpovedí s ňou Alexander nielen nežije v jednej domácnosti, ale ani ju nechodí navštevovať.

Jedinou spoločnosť robia starej žene čas od času jej sestry, synovci a vnuci. Sama Illarionovna tvrdí, že svojho o päťdesiat sedem rokov mladšieho muža vidí každý deň a funguje ako dobrý manžel. Kondratjuk sa potom nechal vypočuť, že z jeho strany nejde o vypočítavosť a k žene prechováva silné city.

Podľa právnika Romana Korčenjuka by prípad mohol byť opäť preskúmaný, keby boli ako svedkovia predvolaní susedia.

Pokiaľ bude preukázané, že sobáš nie je platný a neexistuje žiadna spoločná domácnosť, môže byť povolaný do služby,“ tvrdí. Zdá sa však, že autority sa už nehodlajú kauzou zaoberať a považujú ju za vyriešenú.

Zzdroj: metro.co.uk

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, zdieľajte ho