Svojej milovanej matke s Alzheimerovou chorobou každý deň spieva, aby jej pomohol zapamätať si ich vzácne spoločné chvíle

Urobili by ste to pre svojich rodičov? Victor (32), ktorý je hudobníkom, sa stará o svoju matku Mirian (58), ktorá má Alzheimerovu chorobu. Už nerozpráva a má demenciu. 

Každý deň jej spieva, aby jej pomohol s liečbou.

Toto gesto lásky a náklonnosti dojalo každého. Victor, ktorý žije hudbou, teraz žije výlučne pre svoju mamu.

„Môj starší brat (ktorý sa dovtedy staral o moju mamu) ma požiadal o pomoc pri starostlivosti o našu mamu počas pandémie. Výzvu som prijal a raz som zobral gitaru, aby som jej zaspieval piesne z jej čias. Bol to úžasný moment, pretože už bola dosť apatická a hudba jej umožnila prístup k spomienkam, vnemom a emóciám, ku ktorým nejaký čas nemala prístup,“ povedal.

Dona Mirian bola veľmi aktívna žena, ktorá celý život pracovala. Vyštudovala dve vysoké školy, bola učiteľkou a dlhé roky pracovala v banke.

Život tejto rodiny sa však obrátil hore nohami v roku 2019, keď sa u nej začali prejavovať známky duševného zmätku a potom jej diagnostikovali skorého Alzheimera.

Aby synovia získali nejaké peniaze, keďže žijú z matkinho malého dôchodku, Victor hrá a spieva na akciách so svojou najlepšou kamarátkou Carol, ktorá mu tiež pomáha s každodennou starostlivosťou o jeho matku.

Zo zarobenej výplaty navyše zaplatí fyzioterapiu a lieky.

Tento syn vie, čo je to vážiť si rodiča, ktorý ho vychoval, a vie, že je teraz rad na ňom, aby sa o neho postaral. Mnohí by si z neho mali brať príklad. Súhlasíte?

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Rodičia sa ho vzdali a vychováva ho starká: Za lásku a starostlivosť sa jej takto krásne poďakoval!

Podivná náhoda: Všetci členovia rodiny oslavujú narodeniny v ten istý deň!