Svojej sestričke zachránila život ešte v brušku: Jej poplašné signály prinútili totiž lekárov ho okamžite konať!

Malá Poppy ešte v brušku zachránila život svojej sestre – dvojčaťu. Bábätko vysielalo poplašné signály, ktoré prinútili lekárov vyvolať pôrod – čo sa ukázalo ako kľúčové pre prežitie druhého dievčatka.

Už dávno je známe, že dvojčatá spája veľmi silné, niekedy až nevysvetliteľné puto, a to nielen na emocionálnej, ale aj na fyzickej úrovni.

Príbeh dievčat Poppy a Winnie je toho dokonalým príkladom.

Srdcová frekvencia predčasne narodenej Poppy McBride sa začala rapídne meniť v 31. týždni a 5. dni tehotenstva, čo vystrašilo lekárov a prinútilo ich vyvolať predčasný pôrod u ich matky Leah McBride.

Po pôrode sa však ukázalo, že dievčatko je úplne zdravé a so srdiečkom nič nie je.

Bola to jej sestra Winnie, ktorá vážila viac ako trojnásobok Poppyinej váhy, čo si vyžadovalo naliehavú lekársku pomoc. Ukázalo sa, že mala nedostatočne vyvinuté pľúca a previezli ju na jednotku intenzívnej starostlivosti.

Lekári sú si istí, že Poppy zachránila život svojej sestre a keby čakali, kým sa dvojičky narodia prirodzne, Winnie by neprežila. Veria, že Poppy vysielala poplašné zvony, pretože vedela, že jej sestra neprežije, ak sa čím skôr nenarodí.

„Dokonca aj teraz sa Poppy stará o Winnie a chráni ju,“ hovorí 28-ročná mama. Dnes sa obom dvojčatám darí, sú najlepšími priateľkami a prospievajú.

“ Dievčatá sú veľmi šikovné ,“ povedala mamička. „Winnie je múdrejšia ako priemerné deti v jej veku. Vo veku 3 rokov vie čítať knihy a niektoré rozprávky vie spamäti!“ dodáva Leah.

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!