Svojim susedom povedal, že jeho 18-ročná dcéra sa presťahovala: Všetko bolo však inak a našli ju po dlhých 24 rokoch…

Prípad Fritzl sa dostal do centra pozornosti v roku 2008, keď dáma menom Elisabeth Fritzl povedala rakúskym policajným predstaviteľom, že ju jej otec Josef Fritzl 24 rokov držal v zajatí . Josef na ňu útočil, sexuálne zneužíval a dokonca ju mnohokrát znásilňoval, keď bola držaná v zajatí v skrytom priestore v suteréne ich rodinného domu.

Elisabeth Fritzl sa narodila v Rakúsku v roku 1966 Josefovi Fritzl & Rosemarie. Mala 6 súrodencov – 3 bratov a 3 sestry.

Jej priatelia, rodina aj polícia si mysleli, že utiekla z domu, keď „zmizla“ 29. augusta 1984. Podľa kamarátov teenagerky bolo dievča vyčerpané správaním otca tyrana a už nejaký čas plánovala útek. Ani jeden z kamarátov však nevedel, kam išla. Policajtom sa rebelku nepodarilo vypátrať a prípad nakoniec uzavreli.

Ako sa neskôr ukázalo, Josef sa snažil zviesť rodnú dcéru už od svojich jedenástich rokov. Dva roky pred zmiznutím dievčaťa začal Fritzl rekonštruovať časť pivnice domu na akúsi väznicu. 29. augusta 1984 tam páchateľ nalákal osemnásťročnú dcéru a uväznil ju tam. Dievča tam vlastne strávila väčšinu svojho života.

Sadista nešťastnicu pravidelne znásilňoval. Počas väznenia Elizabeth porodila sedem detí. Posledný syn dievčaťa zomrel tri dni po pôrode, a to kvôli tomu, že potrebovať lekársku starostlivosť, ale nedostal ju. Tri deti Josef následne „podhodil“ svojej žene, podľa jeho plánu sa záhadne objavili neďaleko ich domu a jeho manželky Rosemarie. Tri deti žili spolu s matkou v pivnici, a od narodenia nevideli slnko.

Fritzl diktoval listy Elisabeth, v ktorých musela písať, že sa má dobre, ale nemôže sa starať o deti. Elisabeth bola vo vnútri úplne zlomená, ale snažila sa utešiť, že aspoň jej tri deti majú lepší život ako tie, ktoré sa potácajú dole v suteréne…

Tento príbeh sa skončil až 24 rokov po uväznení Elizabeth, a to len vďaka podozreniu niektorých úradníkov.

Keď staršia dcéra Elizabeth, Kerstin, vážne ochorela, Fritzl ju musel odviezť do nemocnice. Vtedy dievčaťu bolo rovnako ako jej matke v deň uväznenia – 18 rokov. Lekári jej diagnostikovali zlyhanie obličiek a požadovali prítomnosť oboch rodičov. Falošné listy Jozefa, kde Elizabeth tvrdila, že žije „v celibáte“ vzbudili podozrenie policajného znalca.

Ten potom musel dcéru vyviesť z pivnice a vziať ju so sebou do nemocnice. Tam ich okamžite od seba oddelili. Až keď vydesenej žene povedali, že sa k Jozefovi nevráti ani ona, ani jej deti, Elizabeth sa vo všetkom priznala. Povedala im, že im prezradí všetko, pod podmienkou, že už sa nikdy nebude musieť na svojho otca pozrieť.

Po genetickom teste polícia začala vidieť celý obraz toho, čo sa stalo!

Ku tomuto skutočnému príbehu sa natočil aj krimi film s názvom „Dievča v suteréne“ a je reálnym odrazom Elisabeth Fritzlovej, ktorý upútal pozornosť kritikov.

Sedemdesiattriročný elektrotechnik bol odsúdený na doživotie, ktoré si odpykáva aj teraz vo väznici pre duševne chorých.

Zdieľajte!