„Takto vyzerá 56-ročná žena bez korekcií.“ Bývalá supermodelka hovorí o botoxe a starnutí

Paulína Porizková je známa tým, že sa nebojí pustiť sa do náročných problémov. Kedysi známa osobnosť zo sveta modelingu teraz využíva svoj profil na Instagrame ako miesto, kde sa rozpráva o problémoch zrelých žien.

Na svojom konte nastoľuje problematiku vekovej diskriminácie, súčasných kánonov krásy, každodenného tlaku na dokonalý vzhľad a takzvanej „neviditeľnosti“, ktorá sa týka žien po 50-tke.

Nedávno Porizková hovorila o botoxe a prezradila svoj prístup k tomuto typu zákroku.

Paulina Porizková bola jednou z najznámejších supermodeliek 80. a 90. rokov. Spoluvytvárala elitnú skupinu po boku Cindy Crawford, Claudie Schiffer a Christy Turlington. Hoci sa už na prehliadkových mólach neprezentuje, je aktívna ako influencerka.

Porizková však nepoužíva Instagram na sebapropagáciu. Jej fanúšikovská stránka sa za posledný rok vyvinula na dôležité médium na výmenu myšlienok o starnúcich ženách.

V komentároch pod príspevkami modelky sa o svoje skúsenosti a problémy delia stovky zrelých dám.

Hlavné posolstvá, ktoré sa Paulina snaží implementovať medzi svojich nasledovníkov, sú normalizácia známok starnutia, učenie sa akceptovať a oceňovať krásu v zrelosti.

„Veľa ľudí si mýli moju túžbu objasniť našu neviditeľnosť s mojou túžbou byť stredobodom pozornosti. Bohužiaľ, je ťažké získať jedno bez druhého. Ak by som naozaj chcela byť neustále v centre pozornosti, mohla by som použiť svoje prostriedky na to, aby som vrátila čas a natrvalo si zachovala 39-ročný vzhľad „mladej“ ženy. Prečo to nerobím? Pretože verím, že naše starnúce tváre a telá nie sú ako rúcajúce sa stropy, ktoré potrebujú renováciu.

Sú jednoducho krásne svojím vlastným spôsobom. Spôsobom, ktorý nie je všeobecne akceptovaný. „Sú krásne inak,“ napísala modelka pod jednu zo svojich fotiek.

Paulína Porizková o botoxe.

Problematika zlepšovania krásy je jednou z hlavných tém, ktoré sa pravidelne objavujú na modelkinom profile. Paulina svoje fotografie často označuje #nobotox #nofillers a #nofilters. A to aby ukázala, že nepoužíva botox, výplne ani neretušuje svoje fotografie.

Niektorí pozorovatelia ju však obviňujú, že je nad ženami, ktoré sa rozhodnú podstúpiť kúry na zlepšenie svojho vzhľadu. Modelka tieto obvinenia popiera.

„Chcem byť súčasťou skupiny žien, ktoré sa vyhýbajú operácii. Ukážte, ako vyzerá 56-ročná žena bez kozmetických úprav,“ vysvetlila. Jej príspevok ilustrovala čiernobiela selfie rozdelená na dve časti – na jednej strane bola zobrazená jej prirodzená tvár s vráskami a na druhej strane v retušovanej verzii.

„Osobne by som rada videla v mediálnom priestore ďalšie ženy, ktoré sa nijako „nevyplepšujú“, aby som si mohla urobiť predstavu o tom, ako ľudia v mojom veku naozaj vyzerajú. V dnešnom svete umelej dokonalosti je niekedy nemožné vidieť, čo je skutočné a čo nie, takže chcem mať jasno.“

Porizková tiež zdôraznila, že nemá nič proti ženám, ktoré „využívajú svoju silu a pomoc doktorov“ na omladenie. Priznala však, že v tejto otázke je v akomsi strednom postavení, pretože sa síce nerozhodla pre botox, no používa neinvazívne anti-aging ošetrenia.

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!