Táto 69-ročná žena spravila vodičský preukaz na 960 pokus! Známa značka jej za jej odhodlanie darovala nové auto!

Cha Sa-soon už dlhé roky túži po vodičskom preukaze. Vo svojich pokusoch získať vodičské oprávnenie vytrvala, pričom skúšku absolvovala až 960-krát.

Keď konečne prešla testom, inštruktori autoškoly priznali, že pocítili veľkú úľavu.

„Akoby nám z ramien spadla obrovská ťarcha.“

Cha Sa-soon (69) z Južnej Kórey bola mimoriadne odhodlaná získať vodičák.

Svoj boj o vodičský preukaz začala písomným testom v apríli 2005 a napriek mnohým neúspechom sa nevzdala. Snaha zložiť praktickú skúšku trvala roky a Cha žiadala o vodičský preukaz päť dní v týždni. Napokon sa jej po 960 pokusoch podarilo zložiť skúšku a získať vysnívaný vodičský preukaz.

Náklady, ktoré naň vynaložila boli približne 12 000 eur.

Inštruktor z autoškoly Jeonbuk povedal, že po tom, ako Cha Sa-soon získala vodičský preukaz, sa celému tímu uľavilo a oslávili to s ňou tým, že jej dali kvety.

Vďaka mimoriadnemu odhodlaniu sa Cha Sa-soon stala v Južnej Kórei veľmi populárnou postavou. Nazývali ju národnou hrdinkou a jej príbeh bol široko medializovaný. Nakoniec sa o ňu začala zaujímať automobilová spoločnosť Hyundai a pozvala ju, aby sa objavila v jednej z ich reklám.

Ba čo viac, ako uznanie za jej úspechy a odhodlanie jej spoločnosť darovala nové auto v hodnote približne 11 640 libier.

„V tejto chvíli musíte zvážiť, či prešla preto, že materiálu rozumela, alebo či išlo o nehodu,“ komentoval jeden z užívateľov portálu.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Starší brat zachránil svojho bračeka pred utopením. „Videl som to vo filme,“ povedal!

„Snažili sa o ďalšie bábätko, aj keď už mali dva páry dvojičiek: Keď im lekár oznámil, že opäť čakajú dvojčatá, takmer omdleli!