Táto dospelá žena vážila iba 20 kíl: Keď už nevedela ako ďalej, poprosila cudzích ľudí o pomoc: Zachránili jej tým život!

Rachel dostala anorexiu už pred niekoľkými  rokmi. Trpela mentálnou anorexiou, čo je jedna z najzávažnejších variantov tohto ochorenia. Jej manžel ju neustále podporoval a spoločne hľadali odbornú pomoc.

Anorexia je duševná porucha príjmu potravy a výživy, ktorej hlavným príznakom je odmietanie jedla a snaha človeka schudnúť za každú cenu. Niekedy sa toto ochorenie nazýva aj mentálna anorexia, pretože patrí medzi psychiatrické a mentálne poruchy príjmu potravy a nie je spôsobená na základe fyziologického podnetu. Človek sa pri tomto ochorení snaží až chorobne schudnúť a nie je spokojný so svojou doterajšou váhou a postavou, pričom nemá reálny pohľad na skutočnosť.

Napriek mnohým terapiám žiadna z nich nezaberala a žena bola stále chudá. Manžel bol veľmi znepokojený, bál sa o ňu a nevedel ako jej môže pomôcť. Potom sa rozhodol urobiť radikálny krok.

Skončil vo svojej práci, aby mohol byť so svojou ženou 24 hodín denne. Sľúbil, že každý deň ukáže Rachel, ako je pre neho dôležitá a ako ju miluje.

Bohužiaľ, odchod z práce nebol najlepší nápad, pretože úspory sa rýchlo míňali a ich manželstvo upadalo do dlhov. Koniec koncov sa bál vrátiť do práce, pretože sa strachoval o Rachel, zatiaľ čo bude mimo domova.

Žena natočila film, v ktorom zverejnila svoj príbeh a žiadosť o pomoc.

Hovorí v ňom, že je viac ako 10 rokov chorá a v posledných rokoch vyskúšala mnoho terapií. Žiadna liečba nebola účinná. Zdieľala tiež príbeh jej manžela, ktorý rezignoval v práci a staral sa o ňu 24 hodín denne, aby ju zachránil. Tiež povedala, že je pripravená bojovať s anorexiou, ale potrebuje podporu.

Užívatelia internetu ako obvykle nesklamali. Na podporu rodiny vložili peniaze na špeciálne otvorený účet. Podarilo sa nám zhromaždiť zodpovedajúcu sumu, ktorú minuli za liečbu Rachel na špecializovanej klinike, ktorá jej dala nádej na návrat do normálneho života. Rachel sa chválila profilom, že terapia prináša výsledky a je na tom každý deň lepšie.

Vďaka príbehu Rachel sa mnoho ľudí dozvedelo, čo je to anorexia. Ukázala, že to nie je len túžba schudnúť, ale oslabujúca choroba, ktorá môže viesť k smrti.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!