Táto rasistická predavačka chcela vyhovoriť malému, 2-ročnému dievčatku čiernu bábiku, ktorú si však sama vybrala: Tá jej však povedala TOTO:

Nie je žiadnou novinkou, že deti dokážu dospelých poriadne potopiť najmä v otázkach morálky a nevedomého praktizovania skutočných životných hodnôt.

V čase, keď vo svete rastie extrémizmus a ľudia sa posudzujú podľa farby pokožky, sú tu stále deti, ktoré dokážu oceniť to, čo je na ľuďoch naozaj krásne.

Jednoducho povedané – deti vedia, že človeka nerobí človekom farba pleti, ani krajiny, kde sa narodil.

Sophia Benner je dnes 5-ročné dievčatko, ktoré žije v Californii. Keď sa prvýkrát vo svojich dvoch rokoch vydala sama na záchod a nie na nočník, jej matka Brandi Benner sa rozhodla, že kúpi dcérke ako odmenu malý darček.

Malá Sophia sa tak dostala do jedného z najväčších hračkárstiev v meste. Vybrať si mohla hračku, ktorá sa jej najviac páčila.

Sophia si vybrala bábiku. Keď však prišli s mamou k pokladni, reakcia predavačky prekvapila dievčatko i jej matku.

„Ste si istí, že chcete túto bábiku?“, Opýtala sa predavačka. Sophia bez váhania prikývla. „Táto bábika však nie je tak pekná ako ty, pozri, má čierne vlásky. Máme bábiky, ktoré by sa ti určite páčili viac“. Problém bol podľa pokladníčky v tom, že Sophia mala svetlé vlasy, zatiaľ čo bábika bola černoška. Mala znázorňovať černošskú lekárku.

Malá bojovníčka predavačke pohotovo odpovedala tak, ako dokáže odpovedať len dvojročné dieťa: „Nie, táto bábika je pani doktorka.

A ja som jej pacientka. Ona je krásna a má krásne vlasy. A aj ja. Obe sme rovnako pekné.“.

Predavačka sa na Sophie s údivom zadívala a zahanbila sa rovnako ako niekoľko ďalších zákazníkov stojacich v rade. Nakoniec pripustila, že dievčatko si vybrala naozaj dobre. Keď sa vrátili domov, Sophiina mama sa o svoj príbeh podelila so známymi na sociálnej sieti.

Dojatá z dcérine reakcie napísala: „Táto skúsenosť mi len potvrdila správnosť môjho presvedčenia, že sme sa nenarodili všetci rovnakí a nezáleží na tom, akú máme farbu pleti. Koža môže byť rôznych farieb, rovnako ako vlasy a všetky tieto farby sú krásne“.

Fotografie dievčatka a text na sociálnej sieti jej mamy obleteli svet. Malá ochrankyňa ľudských práv stále nevie, aké nevinné a úprimné posolstvo dala svetu, ale sme si istí, že keď vyrastie, bude z nej ozajstná bojovníčka proti rasizmu.

A vieme, že mamička svoju dcérku vychováva najlepšie, ako vie.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.