Táto úžasná žena dala výpoveď v práci, aby sa starala o malé detičky na smrteľnej posteli, ktoré nikto iný nechce…

Pani Cori Salchertová je skutočným anjelom na zemi. Prevádzkuje inštitúciu, kde sa stará o deti, ktoré čakajú na smrť. Väčšinou majú vážnejšie choroby a zakladateľka tvrdí, že si zaslúžia stráviť svoje posledné okamihy obklopené láskou, príjemným prostredím a pochopením.

Cori predtým pracovala ako pôrodná asistentka, ale po období choroby, keď nemohla pracovať, našla nové životné poslanie. Dala výpoveď v práci, aby sa starala o umierajúce deti, ktoré nikto iný nechce. Biologickí rodičia týchto detí sú často tak rozdrvení správou, že ich dieťa čoskoro zomrie, že si ho nechcú vziať domov.

Dokážete vôbec pochopiť, že niektorí rodičia takto uvažujú? To je bohužiaľ realita niektorých detí.

Pomáha jej manžel a tiež ich osem detí. „Dom poslednej lásky“ otvorila v roku 2012, aby si adoptovala niekoľko nevyliečiteľných detí.

Okolie ju za také konanie obdivuje, pretože nechápu, kde berie emočnú silu, aby to zvládla.

Celá rodina dáva spoločnosti niečo veľmi cenného, ​​a to lásku a starostlivosť. Adoptovala napríklad malého Charlieho, ktorý trpí poškodením mozgu a na život už mu zostáva veľmi málo času. U rodiny Cori strávil dva roky, než odišiel na večnosť.

Cori hovorí, že mala sestru Amie, ktorá sa utopila v rybníku, a to pred domovom pre postihnuté deti, kam bola prijatá kvôli meningitíde. Cori sa v tej dobe stále pýtala, kde bol Boh a prečo to dopustil. Brala to ako neskutočnú bolesť a rozhodla sa, že ľuďom s podobným problémom musí pomôcť. Zasvätila svoj život tejto práci.

Aj keď je Cori sama vážne chorá, neodradí ju to od pomoci druhým ľuďom. So zariadením jej pomáhajú aj jej dcéry a celá rodina sa snaží, aby v okolí bolo čo najmenej utrpenia a bolesti.

„Je to úžasný dar byť súčasťou života týchto detí, mať možnosť zmierniť ich bolesť, milovať ich napriek tomu, že nám nemôžu nič vrátiť, dokonca sa ani neusmejú na oplátku za naše úsilie“ , hovorí Cori. Priznáva, že časti jej života sú plné smútku, ale láska, ktorú dáva deťom, kým žijú, to všetko jej stojí za to.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Ak vám toto video zdvihlo náladu, nezabudnite ho zdieľať!