Táto zdravotná sestrička riskovala stratu svojho zamestnania a porušila tak dôležité pravidlá: Vďaka tomu však zachránila život novorodenca!

Ešte stále existujú ľudia, ktorí sú jednoducho ľudskí a majú srdce. Jednou takou hrdinkou je zdravotná sestra, ktorá svojou odvahou zachránila život novorodenca, napriek tomu, že z toho mohla mať veľké problémy.

Udalosť, ktorú by sme vám dnes radi predstavili, sa stala pred mnohými rokmi – presne 25 rokmi. Bol to príbeh so šťastným koncom, ktorý vtedy dostal celý svet a písali o ňom všetky svetové médiá, vrátane tých našich. Ide o príbeh odvahy a lásky, ktorá zvíťazila nad nezmyselnými predpismi dnešnej doby.

Dvojčatá Briel a Kiri sa narodila pred 25 rokmi v americkej nemocnici. Bohužiaľ sa narodili predčasne, už v 28 týždni. Samozrejme, že ich to ohrozilo na živote. Ich hmotnosť nepresiahla 900 g a lekári tak museli bojovať o ich zdravie. Dievčatá boli stále veľmi slabé, a preto boli umiestnené do oddelených inkubátorov. Potom začala Briel veľmi rýchlo priberať na váhe. Stav a hmotnosť Kiri sa však nezlepšoval a ani lekári si neboli istí, či sa vôbec zlepší. Pozitívne výsledky videli iba u Briel.

Všetko sa však zmenilo zásahom zdravotné sestry Gayle, ktorá sa o ne starala. Vedela, že deti musia byť oddelene, ale aj napriek tomu dala Kiri do inkubátora k Briel.

Možno už tušíte, čo sa stalo. Keď prišla o pár dní neskôr, zbadala, že Briel drží svoju slabšiu sestru za ruku. Stav Kiri sa začal zlepšovať a jej váha zvyšovať. Lekári boli šokovaní, ale veľmi radi, že to tak dopadlo.

Dnes sú sestričky dospelé a krásne mladé ženy!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Ak vám toto video zdvihlo náladu, nezabudnite ho zdieľať!