Tehotná a drogovo závislá bezdomovkyňa poprosila policajta aby si adoptoval jej dieťa: Ten sa však vtedy rázne rozhodol a všetko sa tým zmenilo

Stretnutie, ktoré zmení život. Byť v správnom čase na správnom mieste môže niekedy viesť k neočakávaným spojeniam.

To sa stalo policajtovi, ktorý netušil, že zdanlivo rutinná hliadka v jeho okolí mu navždy zmení život.

Keď policajt Richard zbadal pred miestnym obchodom stáť dvoch bezdomovcov, pristúpil k nim, aby posúdil situáciu. Keď prišiel bližšie, všimol si, že títo dvaja jednotlivci vyzerali ako pár a žena bola tehotná.

Ukázalo sa, že Richard pár vyrušil, keď sa chystali užiť drogy.

Hoci sa jednoznačne dopúšťali trestného činu, policajta v skutočnosti viac zaujímal osud nenarodeného dieťaťa, ktoré žena nosila.

Žene, ktorú zachytili kamery, vyjadril svoje obavy a povedal jej, že ak bude počas tehotenstva pokračovať v užívaní drog, môže ublížiť svojmu dieťaťu. Bezdomovkyňa, ktorá policajtovi povedala, že sa volá Kristína, reagovala veľmi citlivo.

Kristina povedala policajtovi, že chápe, ako ubližuje svojmu dieťaťu, a cíti sa pri tom hrozne.

Povedala, že dlhé roky bojuje s drogovou závislosťou, no drogy zatiaľ vyhrávajú. Potom povedala niečo, čo sa Richardovi naozaj dotklo srdca – hľadala niekoho, kto by si adoptoval jej dieťa.

Policajt v tej chvíli cítil povinnosť pomôcť.

Ako otec štyroch detí nechcel, aby sa v takomto nebezpečnom prostredí narodilo bezvládne dieťa. Bez toho, aby sa poradil s manželkou, požiadal Kristínu, či by mu dovolila dieťa adoptovať a ona súhlasila. Keď sa mu podarilo porozprávať so svojou ženou, súhlasila s tým, aby si dieťa adoptovali.

Keď sa dieťatko narodilo, Kristína musela prejsť detoxikačným kurzom kvôli užívaniu drog. Richard a jeho manželka dali bábätku meno Hannah. Dnes sa mu darí dobre a ako zázrakom je zdravé a šťastné s novou rodinou. Osud matky je zatiaľ iba v jej rukách a dúfame, že sa k užívaniu drog už nevráti…

Prečítajte si:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!