Tehotná žena v 8. mesiaci poprosila cestujúcu, aby jej uvoľnila miesta v autobuse. Nečakala však, čo bude nasledovať…

Nasledujúci príbeh je dôkazom, ako naša spoločnosť  nie je tolerantná voči starším a chorým ľuďom alebo tehotným ženám.

Predtým bolo samozrejmosťou nechať sadnúť v prostriedkoch verejnej dopravy niekoho, kto si potrebuje pri ceste odpočinúť. Ako je vidieť z tohto príbehu, slušnosť dostáva ľudovo povedané „na frak“, pretože ako inak si vysvetliť, že nikto nepustil sadnúť tehotnú v ôsmom mesiaci gravidity?

Pomôcť niekomu cez prechod, do schodov, otvoriť žene dvere alebo nechať niekoho sadnúť v električke či metre patrí medzi malé gestá slušnosti, ktoré zlepšujú každodenný život. Alebo by také činy mali viesť k tomu, že bude spoločnosť ústretovejšia a tolerantnejšia. Dnes a denne dochádza k ukážkam ľahostajnosti a agresivity, vlastností, ktoré rozhodne do vyspelej modernej spoločnosti nepatria.

Čo urobíte, keď vás tehotná žena s obrovským bruchom požiada o uvoľnenie miesta v autobuse?

Normálne by bolo, že by ani onú vetu nemusela vysloviť.

Bohužiaľ tejto tehotnej nikto nevyhovel ani po vyslovení kúzelnej vety. Keď vstúpila dovnútra, rozhliadla sa a požiadala sediacu ženu, či by ju mohla nechať sadnúť. Žena slušne formulovanú žiadosť ignorovala, načo sa tehotná predstavila.

„Som v ôsmom mesiaci tehotenstva, čoskoro budem rodiť, môžete ma prosím nechať sadnúť?“

Ani po tejto miernej výzve žena nevyhovela a ďalej sedela, zatiaľ čo tehotná sa musela držať tyče, aby nestratila rovnováhu.

Viete čo je zarážajúcejšie?

Nikto z cestujúcich sa jej nezastal, ani jej neuvoľnil miesto. Čo by ste robili vy? Pustili by ste sadnúť si na miesto tehotnú ženu? Dajte nám vedieť do komentárov…

Prečítajte si tiež:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!